Tomasz Kubaszewski

Możemy jeść jajka i wystawiać skarpety

Możemy jeść jajka i wystawiać skarpety Fot. Joanna Zakrzewska/Archiwum
Tomasz Kubaszewski

Teraz w pociągach będzie już zupełnie inaczej. PKP ogłosiły bowiem wprowadzenie Kodeksu Kulturalnego Podróżowania.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że było to przedsięwzięcie na dużą skalę. Sonda, w której udział wzięło ponad 3 tysiące pasażerów, badania fokusowe, wynajęcie specjalisty od savoir-vivre’u. Na tej podstawie powstał 8-punktowy kodeks. Najważniejsze, by pomagać innym w umieszczaniu bagażu na półkach.

Drugi punkt głosi, iż jak ktoś jest głodny, to może jeść tylko bezwonne potrawy. Trzeci, by muzyki słuchać wyłącznie na słuchawkach. Czwarty dotyczy wyłączania dźwięków z komputerów oraz telefonów. Piąty, by nie zdejmować butów. Szósty odnosi się do prowadzenia rozmów telefonicznych - generalnie, żeby nie gadać. Siódmy, aby dbać o czystość, ósmy zaś - by nie kłaść nóg na siedzeniu.

Suwalski podróżny, jak nie przeczyta niniejszego tekstu, to o istnieniu kodeksu się nie dowie. Bo jest on wyświetlany na 38 dworcach w całej Polsce oraz w Pendolino. W Suwałkach wyświetlany nie będzie, bo tu dworzec praktycznie nie funkcjonuje.

Tak się też jakoś składa, że i Pendolino nas omija. Czy w związku z tym suwalczanin może jeść jajka i cebulę podczas podróży oraz zdejmować buty po całodziennym użytkowaniu? To dla PKP chyba wciąż ważniejsza sprawa niż budowa porządnej linii kolejowej do Suwałk.

Tomasz Kubaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.