Mundurowi pozyskali profesjonalny sprzęt do ratowania życia

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Lawrywianiec
Karolina Rokitnicka

Mundurowi pozyskali profesjonalny sprzęt do ratowania życia

Karolina Rokitnicka

Dzięki wsparciu samorządów rypińscy policjanci wzbogacili się o defibrylator, który będzie służył podczas akcji ratowniczych.

- Defibrylator w sezonie letnim wykorzystywany będzie przez policjantów pełniących służbę na wodach oraz w codziennej służbie przez policjantów rypińskiej drogówki - informuje st. asp. Krzysztof Rogoziński, oficer prasowy KPP w Rypinie.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta. W tym tygodniu samorządowcy - starosta Zbigniew Zgórzyński, burmistrz Paweł Grzybowski i przewodniczącego Rady Miasta Jarosław Sochacki - przekazali defibrylator. Odebrał go komendant insp. Cezary Cosban-Woytycha.

- Na terenie powiatu rypińskiego występuje bardzo dużo jezior. Corocznie w sezonie letnim przebywa nad nimi duża ilość wczasowiczów. O bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą dbają rypińscy wodniacy. Od następnego sezonu policjanci pełniący służbę na wodach w razie potrzeby wykorzystywać będą przekazany defibrylator - dodaje st. asp. Krzysztof Rogoziński.

Jeziora oddalone są od miasta i dlatego tak ważna jest pomoc już oczekiwania na przyjazd służb medycznych.

- W grę wchodzą minuty. Defibrylacja jest jedynym udowodnionym sposobem na powrót rytmu bicia serca do normy. Przy defibrylacji w przeciągu 3 minut szanse przeżycia są na poziomie 70%. Po 10 minutach szanse przeżycia są znikome - wyjaśnia st. asp. Rogoziński.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.