WM

Na fundację przeznaczono ponad 200 mln zł. I nie trafią one do Bydgoszczy

Na fundację przeznaczono ponad 200 mln zł. I nie trafią one do Bydgoszczy Fot. foto źródło: www.bppt.pl/
WM

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ominęła Bydgoszcz. To 236 milionów złotych z rządowych pieniędzy. To kasa na rozwój przemysłu i nowe technologie.

- Miały zostać wydane w ciągu 10 lat - mówi Paweł Skutecki, bydgoski poseł Kukiz 15. - Byliśmy na regularnym spotkaniu u prezydenta Bydgoszczy. Wtedy okazało się, że coś poszło nie tak, kasa ominęła Bydgoszcz. Razem z posłem Pawłem Szramką i Michałem Stasińskim skierowaliśmy do resortu interpelację w tej sprawie. Jakoś nie widziałem, żeby na spotkaniu byli posłowie rządzącej partii.

Odpowiedź na pismo Skuteckiego z ministerstwa przedsiębiorczości i technologii jest jasna i oczywista. Radom wybrano z uwagi na dobre skomunikowanie z resztą kraju i „centralne położenie”.

Wiceminister Mariusz Ociepa pisze też, że za taką lokalizacją „przemawia partnerska współpraca z Instytutem Technologii Eksploatacji, który prowadzi działalność dydaktyczno-rozwojową.” Minister zaznacza, że Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, także zgłaszał akces do lokalizacji, ale... Radom wygrał.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.