Leszek Kalinowski

Na Lisiej postawili wielkiego żurawia. Co się tu będzie teraz działo?

Na Lisiej postawili wielkiego żurawia. Co się tu będzie teraz działo? Fot. Mariusz Kapała / GL
Leszek Kalinowski

- W centrum miasta widać wielki dźwig. Co się tu będzie budowało? - pytają Czytelnicy, którzy bacznie obserwują zmiany w mieście. Zwłaszcza śledzą wszelkie inwestycje, bo jak mówią, lubią nowości w mieście. Dźwig przy ul. Lisiej oznacza budowę nowoczesnych apartamentów.

- Okolice ulicy Lisiej do pięknych nie należą - mówi pani Stanisława. - Śmieję się z moją sąsiadką, że o tym rejonie miasta wszyscy zapomnieli. I w niektórych miejscach śmiało można by nagrywać film o drugiej wojnie światowej. Dlatego cieszą nas każda zmiana.

Zmiany cieszą, bo okolica pięknieje

- Cieszymy się, bo jak coś pięknieje, to wszystkim mieszkającym w tym rejonie, inaczej się żyje - dodaje sąsiadka pani Stanisławy, pani Krystyna. - Proszę zobaczyć, jak pięknie teraz wyglądają nasze wieżowce. Zyskały nowe elewacje, z oryginalnymi muralami w kształcie lisów. Teraz przyjechał dźwig i zrujnowany teren zostanie zagospodarowany. Na pewno będzie lepiej niż było...

Będą tu nowoczesne apartamenty

Wielki dźwig, który się pojawił na placu budowy, oznacza, że po przerwie znów realizowana jest inwestycja, polegająca na budowie w tym miejscu nowoczesnych apartamentowców. Powstaną tu 233 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt powinien być gotowy w listopadzie 2022 roku.

ZOBACZ TEŻ

BĘDZIE NOWA SZKOŁA

MIESZKANIA I HOTEL PRZY RONDZIE

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.