Sławomir Draguła

Na przejazdach kolejowych sceny jak z horroru

W listopadzie 2016 roku na przejeździe przy ul. Morcinka w Opolu rowerzysta ominął zamkniętą półrogatkę i uderzył w jadące pendolino. Odbił się od składu Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W listopadzie 2016 roku na przejeździe przy ul. Morcinka w Opolu rowerzysta ominął zamkniętą półrogatkę i uderzył w jadące pendolino. Odbił się od składu i wpadł do rowu. Został ukarany mandatem
Sławomir Draguła

Kolejarze są przerażeni. Ludzie niemal każdego dnia igrają z życiem. Przechodzą lub przejeżdżają pod zamykającymi się rogatkami, ignorują sygnały świetlne i dźwiękowe ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem, a nawet... budują własne przejścia przez tory.

Policjanci ze Zdzieszowic kilka dni temu zostali wezwani na przejazd kolejowy w centrum miasta. Dróżniczka powiadomiła ich, że ktoś wyłamał rogatkę, którą ona zamknęła, bo zbliżał się pociąg. Mundurowi zatrzymali pijaną 24-latkę, miała prawie 1,5 promila.

- Kobieta oświadczyła, że owszem, wyłamała szlaban, bo gdy właśnie chciała przejść przez przejazd dróżniczka odcięła jej drogę - relacjonuje aspirant sztabowy Jarosław Waligóra z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

 • W województwie opolskim jest około 100 dzikich przejść przez tory, którymi ludzie skracają sobie drogę w różne miejsca.
 • Żeby przemówić ludziom do rozumu kolejarze podają przykłady, co dzieje się z ciałem człowieka przejechanego przez pociąg.
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.