Na razie nie będzie nowych kamer w Świebodzinie

Czytaj dalej
Fot. vtomasz/Pixabay
Czesław Wachnik

Na razie nie będzie nowych kamer w Świebodzinie

Czesław Wachnik

Na razie w Świebodzinie monitoring składa się z 12 kamer. Już przed rokiem planowano zakup pięciu kolejnych, ale brakuje na nie pieniędzy.

Czy policji przydałyby się dodatkowe kamery monitoringu? - Oczywiście, że przydałyby się - odpowiedział radnym mł. insp. Grzegorz Karpiński, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji. Podkreślił, że jest bardzo przydatny policjantom, gdyż dzięki niemu ujawniono wielu sprawców wykroczeń. - Weryfikuje i pozwala na identyfikację osób. Dlatego popieram pomysł zakupu przez miasto nowych kamer, by monitoringiem mogła być objęta kolejna część miasta - powiedział.

Tu przypomnijmy, że już przed rokiem miasto zaplanowało montaż pięciu kamer na osiedlu Łużyckim. Wytypowano nawet miejsca, gdzie maja się znaleźć. Niestety sprawa utknęła, gdyż okazało się, że koszty montażu są wyższe niż wcześniej przewidywano. Szczególnie kosztowne jest położenie światłowodów. Czy kamery pojawią się w tym roku? W urzędzie miasta usłyszeliśmy, że w tym roku raczej nie. Pieniędzy na ten cel nie zapisano w budżecie.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.