Na rower z Radkiem Sikorskim za 8 tys. zł. Podsumowanie WOŚP w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/archiuwm
Małgorzata Pieczyńska

Na rower z Radkiem Sikorskim za 8 tys. zł. Podsumowanie WOŚP w Bydgoszczy

Małgorzata Pieczyńska

Blisko 594 tys. złotych udało się zebrać w Bydgoszczy podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wynik o 74 tys. zł lepszy niż przed rokiem.

W ostatnich trzech latach Bydgoszcz zebrała pokaźną kwotę 1 mln 230 tys. zł na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka. W ubiegłym roku było to 520 tys. zł, w 2016 r. - 440 tys. zł, a w 2015 r. - 270 tys. zł. Teraz udało się pobić kolejny rekord. - Ogółem zebraliśmy 593 tysiące 497 złotych i 83 grosze - mówi Michał Moczadło, szef Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy. - Ten wynik z pewnością byłby jeszcze lepszy, ale nie wiemy, ilu bydgoszczan zdecydowało się wesprzeć orkiestrę bez wychodzenia z domu, np. dokonując wpłat na konto, czy wysyłając SMS, bo wydarzeń związanych z WOŚP było bardzo dużo.

Ten wynik z pewnością byłby jeszcze lepszy, ale nie wiemy, ilu bydgoszczan zdecydowało się wesprzeć orkiestrę bez wychodzenia z domu, np. dokonując wpłat na konto, czy wysyłając SMS, bo wydarzeń związanych z WOŚP było bardzo dużo.

Dawali nawet bitcoiny

Na bydgoskich ulicach w dniu finału - 14 stycznia br. - kwestowało 650 wolontariuszy.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.