Na rowerach do Owsiaka. Kaliska Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów po raz 18. wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Czytaj dalej
Fot. Elżbieta Bielewicz
Elżbieta Bielewicz

Na rowerach do Owsiaka. Kaliska Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów po raz 18. wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Elżbieta Bielewicz

Każdego roku w styczniu wsiadają na rowery i jadą do Warszawy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiozą ze sobą czek na kwotę zebraną podczas Kaliskich Imprez Zamkniętych, co roku większą, a także wiele przedmiotów na licytację. Kaliska Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów w tym roku wyruszyła do stolicy po raz osiemnasty!

- Inicjatorem sztafety jest wielki propagator kolarstwa i społecznik - Bronek Krakus i to on oraz Andrzej Wolniak brali udział we wszystkich sztafetach wielkoorkiestrowych. Od kilku lat temu wydarzeniu patronuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu - wyjaśnia Wioletta Przybylska, rzeczniczka sztabu i uczestniczka sztafety.

Tym razem pierwsi na 252- kilometrową trasę wyjechali Jan Kolański, prezes Jutrzenki Colian i Krzysztof Nosal, starosta kaliski. Do weteranów sztafety - Bronka Krakusa, Wioletty Przybylskiej, Marka Baumgarta, Zbyszka Sobczaka, Andrzeja Wolniaka, Przemka Laskowskiego i Roberta Bielawskiego dołączyli debiutujący cykliści - Miłosz Juszak i Piotr Myszkowski z logistycznej firmy OstSped Kalisz.

Sztafecie towarzyszyła delegacja dzieci ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach oraz Piotr Czerwiński, Grzegorz Gruszka i Fryderyk Pawlak z Ochotniczej Straży Pożarnej z Koźminka. Właśnie ta OSP pobiła rekord w zbiórkach zamkniętych , osiągając kwotę 5.589,42 zł. Wśród szkół wyróżniła się podstawówka w Goliszewie - 2.539 zł oraz Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu - 2.499,44 zł.

Ile pieniędzy zebrałs kaliska sztafeta i jaki przedmiot przywieziony przez nia do Warszawy wbudził zainteresowanie nawet premiera Waldemara Pawlaka? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Elżbieta Bielewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.