Najlepsi uczniowie dostali stypendia za wyniki i zachowanie

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Najlepsi uczniowie dostali stypendia za wyniki i zachowanie

Łukasz Koleśnik

24 uczniów z gminy Krosno Odrzańskie otrzymało stypendia za wybitne wyniki w nauce w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.

Poprzeczka postawiona jest wysoko, bowiem nagrody otrzymują tylko najlepsi. Średnia ocen musi wynosić co najmniej 5,4, a zachowanie powinno być bardzo dobre. Stypendia wysokości kilkuset złotych otrzymali: Maja Weretko, Milena Adamowicz, Karolina i Kamila Dunajskie, Klaudiusz Dankowski, Gabriela Jachacz, Natalia Bielewicz, Piotr Wieczorek, Barbara Wróbel, Zuzanna Brysz, Błażej Basaj, Adrianna Świadek, Adrian Kasperski, Maksymilian Serbinowski, Tymon Sójka, Julia Struk, Igor Lisowski, Jakub Dąbrowski, Julia Dąbrowska, Martyna i Wiktoria Sosnowska, Maria Jóźwiak, Karolina Rentel, Hanna Samulska.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.