Najlepsi z ortografii

Czytaj dalej
Fot. C.Wachnik
Czesław Wachnik

Najlepsi z ortografii

Czesław Wachnik

Najlepsi uczniowie z gminy Nowogród Bobrzański stratowali w konkursie ortograficznym w Bogaczowie.

Najlepszą okazała się Patrycja Sekuła z niepublicznego zespołu szkolnego w Bogaczowie, a kolejne miejsca zajęli Julia Wiszniowska z SP w Niwiskach i Maja Tyczyńska, także z Bogaczowa. Wczoraj w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pro Novo w Bogaczowie odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny. Startowało 18 uczniów z klas IV-VI. Aneta Woźniak - Ziółkowska, dyrektor zespołu powiedziała nam, że w konkursie startowali najlepsi uczniowie, którzy wygrali rywalizację w swoich klasach i placówkach. Dodała też:- Poziom rywalizacji był duży, uczniowie mieli do napisania naprawdę trudny tekst. Chociaż muszę przyznać, że poziom z roku na rok się obniża. Przed rokiem uczennica, która wygrała zrobiła jeden błąd, a w tym roku trzy błędy.

Dodała też, że najpewniej powodem kłopotów części młodzieży z ortografią jest zbyt małe czytelnictwo a także nastawienie się na sms-y.

Rozmawialiśmy też z Patrycją Sekułą. Powiedziała nam, że dla niej dyktando nie było trudne, a starała się je napisać jak najlepiej. Patrycja w przeciwieństwie do wielu koleżanek i kolegów czyta bardzo dużo, najczęściej literaturę przygodową i fantastyczną.
- Lubię każdą ciekawą książkę, a unikam jedynie poezji - tłumaczyła Patrycja.

Na nasze pytanie jak widzi swoją przyszłość, Patrycja odpowiedziała, że na razie czeka ją klasa VII i VIII w szkole w Bogaczowie, a później liceum.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.