Najpiękniejsze polskie kolędy. Można posłuchać i pośpiewać

Czytaj dalej

Najpiękniejsze polskie kolędy. Można posłuchać i pośpiewać

W piątek 21 grudnia Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przy ul. Wojska Polskiego 83 w Łodzi zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd. Wystąpią kwartet smyczkowy Guerreros i śpiewaczka Dagny Konopacka-Maćkowiak. Początek o godz. 15. Wstęp jest wolny.

Podczas spotkania zabrzmią najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne. Muzycy, którzy będą je wykonywać, uczestniczyli i pomagali w organizacji wakacyjnych warsztatów Coolturalnego Słuchacza, odbywających się w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Aktywność obywatelska”.

Na scenie pojawią się też młodzi artyści, m.in, Mateusz Wierzbicki, kontra tenor, który ujawnił swój talent podczas wspomnianych już warsztatów Coolturalnego Słuchacza, oraz skrzypkowie z klasy skrzypiec Joanny Sikorskiej z pianistką Karoliną Stankiewicz. Na wszystkich uczestników koncertu będą czekały śpiewniki.

Wieczór kolęd „Graj, dudka, graj!” organizuje również Akademia Muzyczna przy ul. Gdańskiej 32. Widowisko, w którym wystąpią wychowankowie szkoły, zaplanowano na 8 stycznia 2019 roku, początek o godz. 18. W programie znajdą się m.in. fragmenty tekstów i wierszy o. Franciszka Czarnowskiego, Władysława Bukowińskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, ks. Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa i św. Jana Pawła II. Wstęp jest bezpłatny.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.