Marek Białowąs

Najwięcej dostali piłkarze i szermierze

Marek Białowąs

Gmina Świdnica rozstrzygnęła konkurs dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Na sport i edukację samorząd przeznaczył ponad 80 tys. zł.

W tym roku w ramach planu ochrony i promocji zdrowia 15 tys. zł otrzyma parafia rzymskokatolicka w Koźli. To na prowadzenie świetlicy profilaktyczno - terapeutycznej dla dzieci. Akceptację gminnej komisji uzyskały dwa projekty wspierające rozwój wspólnoty lokalnej. Stowarzyszenie "Przyjazny Buchałów" otrzyma 9,5 tys. zł na realizację kroniki filmowej gminy Świdnica w br., a stowarzyszenie sołtysów gminy za 5,9 tys. zł podjęło się wydania miesięcznika "Wieści Sołeckie", które będzie w pięciu cyklach informowało mieszkańców o wydarzeniach w ich najbliższej okolicy.

2 tys. zł dostanie OSP w Letnicy na program popularyzacji działań strażaków

Na wsparcie wypoczynku dzieci i młodzieży Świdnica przeznaczy w tym roku 9,7 tys. zł. W tym 2,7 tys. zł otrzymało stowarzyszenie "Wspólna Letnica" na letnią akademię młodego człowieka, które chce organizować wypoczynek dzieci pozostających w domach w czasie ferii. 2 tys. zł dostanie stowarzyszenie „Razem dla Wilkanowa” na zajęcia animacyjne, 1,5 tys. zł "Młodzi potrafią" na wsparcie akcji wakacyjnej dzieci w Buchałowie. 3,5 tys. zł otrzyma stowarzyszenie "Piękne Dęby w Grabowcu" na podobny cel.

Największe wsparcie przyznano sportowcom. SKS Flesz Świdnica dostanie 26 tys. zł (m.in. na udział w zawodach, organizację obozu, popularyzację szermierki), Klub Piłkarski Świdnica będzie dysponował kwotą 28,5 tys. zł.

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.