Napadli na listonosza. Policja już ich ma

Czytaj dalej
Fot. materiały policji
Jadwiga Aleksandrowicz

Napadli na listonosza. Policja już ich ma

Jadwiga Aleksandrowicz

Zaledwie pięć dni zajęło aleksandrowskim policjantom dotarcie do sprawców napadu na listonosza w Aleksandrowie Kujawskim. Finał sprawy miał miejsce w Plebance. W ręce policjantów wpadli nie tylko sprawcy napadu, ale też dwóch poszukiwanych, część skradzionych pieniędzy oraz narkotyki.

Do napadu doszło w czwartek, 25 lutego. Rabusie przewrócili pracownika poczty i zabrali jego torbę ze znaczną ilością pieniędzy. Aleksandrowscy policjanci szybko ustalili, kim są napastnicy, ale wydawało się, że ślad po nich zaginął. Tak było do poniedziałku.

Kryminalni robili swoje i w poniedziałek zdecydowali się z pomocą straży pożarnej wejść siłowo do jednego z mieszkań w Plebance w gminie Aleksandrów Kujawski.

W mieszkaniu znajdowało się czterech mężczyzn w wieku od 16 do 22 lat. Cała czwórka została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, dwaj z nich: 16 i 20 -latek, są zamieszani w napad na listonosza. Pozostali dwaj mężczyźni: to poszukiwany 22-latek, który powinien odbywać karę pozbawienia wolności i 17-latek, także poszukiwany, bowiem powinien przebywać w ośrodku wychowawczym. W mieszkaniu znaleziono znaczną część pieniędzy skradzionych listonoszowi, a także prawie 30 g marihuany, 4,5 g amfetaminy i 33 sztuki tabletek ecstazy.

Szesnastolatkiem (mieszkańcem powiatu aleksand-rowskiego), który usłyszał zarzuty rozboju, zajmie się sąd rodzinny. Pozostali mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.