Wojciech Mąka

Narkotyki liczone... w normie. Nie tylko w Bydgoszczy

Ostatnie zdarzenie - policjanci z Błonia zatrzymali mieszkańca osiedla Okole podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Fot. KPP Błonie Ostatnie zdarzenie - policjanci z Błonia zatrzymali mieszkańca osiedla Okole podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków.
Wojciech Mąka

Komenda Główna Policji narzuca podwładnym, ile mają znaleźć w tym roku narkotyków. „Miernik nr 7” jest szeroko komentowany przez szeregowych policjantów. U nas policja ma limit grubo ponad 200 kilogramów. I już go przekroczyła!

- To jest tak, jakbym pracował w jakiejś korporacji albo spawał elementy stalowe, konstrukcje jakieś, na godzinę - opowiada jeden z bydgoskich policjantów. - Narzucają nam normy do osiągnięcia i w ten sposób Komenda Główna ocenia nas i komendantów...

Dyscyplinka

Przykładów nie ma co daleko szukać, tak samo jak przykładów „dyscyplinowania”.

„Pragnę przypomnieć, iż wartością oczekiwaną w 2019r., dla garnizonu lubuskiego jest zabezpieczenie 146700 gram narkotyków” - tak brzmi początek ujawnionego niedawno przez grupę policjantów na Facebooku pisma komendanta wojewódzkiego z Gorzowa Wielkopolskiego do szefa KPP Sulęcin. Dalej czytamy: „Przeprowadzona analiza osiągniętych przez KPP Sulęcin pozostawia wiele do życzenia (...) Na chwilę obecną kierowana przez pana jednostka zabezpieczyła tylko 635,20 grama narkotyków, co stanowi 14,05 procent wartości oczekiwanej. (...) Przypominam, iż wartością oczekiwaną, pożądaną do osiągnięcia, określoną dla KPP Sulęcin jest ilość 4520,75 grama narkotyków”.

Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu >>>

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.