Nasze Dobre Podkarpackie 2021. Nowoczesne Domy Opieki Medycznej i Centrum Rehabilitacji Donum Corde

Czytaj dalej
Fot. Materiały uczestnika konkursu
Urszula Sobol

Nasze Dobre Podkarpackie 2021. Nowoczesne Domy Opieki Medycznej i Centrum Rehabilitacji Donum Corde

Urszula Sobol

Domy Opieki Medycznej i Centrum Rehabilitacji Donum Corde uczestniczy w konkursie Nasze Dobre podkarpackie 2021. To jeden z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków rehabilitacyjno- opiekuńczych o najwyższym standardzie opieki.

Donum Corde to nowoczesny kompleks medyczny. W placówce prowadzona jest krótko i długoterminowa opieka medyczna oraz rehabilitacja. Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji osób dorosłych, m. in. Ze schorzeniami neurologicznymi.

Centrum Rehabilitacji Donum Corde świadczy profesjonalne usługi z zakresu rehabilitacji osób po urazie rdzenia kręgowego, a także rehabilitacji neurologicznej ortopedycznej oraz geriatrycznej. Prowadzi kompleksową działalność ukierunkowaną na efektywne usprawnienie, poprawę jakości życia oraz samopoczucia pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi. Umożliwia realizację procesu usprawniania w warunkach stacjonarnych z zakwaterowaniem, opieką pielęgniarską i wyżywieniem.

- Prowadzimy indywidualnie dopasowaną do problemu pacjenta funkcjonalną terapię neurologiczną, a także terapię manualną opartą na doświadczeniu terapeutów i wielogodzinnych szkoleniach specjalistycznych. Ośrodek dysponuje urządzeniami takimi jak: egzoszkielet - robot służący do terapii chodu oraz odtwarzania funkcji motorycznych u pacjentów, robogait - stacjonarny robot wykorzystywany do reedukacji chodu, vibramoove- urządzenie do terapii zogniskowaną wibracją, Pablo Tyromotion - urządzenie do rehabilitacji pacjentów z dysfunkcjami w obrębie kończyn górnych- mówi - Kinga Łabuda, kierownik ośrodka rehabilitacyjno - opiekuńczego.

Centrum Rehabilitacji Donum Corde to nowoczesny ośrodek stworzony po to, by dochodzenie do sprawności ruchowej po poważnych urazach i chorobach odbywało się efektywnie, w zgodzie z najnowszymi standardami i w komfortowych warunkach.

Dom Opieki Medycznej Donum Corde świadczy krótko i długoterminową całodobową opiekę medyczną oraz pielęgnację po zabiegach chirurgicznych, wypadkach, udarach i innych zdarzeniach, które wykluczają normalne funkcjonowanie. Oprócz opieki nad osobami z niepełnosprawnością, zapewniamy konsultacje lekarzy dyżurnych oraz specjalistów, terapię zajęciową, indywidualną rehabilitację, opiekę psychologa a także duszpasterza. Nasza oferta skierowana jest do osób wymagających fachowej pomocy, której pacjenci nie są w stanie uzyskać w domowych warunkach. Celem ośrodka jest utrzymanie u chorych sprawności fizycznej oraz psychicznej, umożliwiając im sprawniejsze funkcjonowanie poprzez kontynuacje procesu leczenia.

Dom Seniora Donum Corde dedykowany jest dla osób na tyle samodzielnych, którym czynności dnia codziennego nie sprawiają trudności. Oprócz troski nad zdrowiem fizycznym, a także psychicznym swoich podopiecznych, pobyt w domu Seniora zapewnia możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, relaksu w strefie SPA oraz doraźnych konsultacji lekarskich oraz pielęgniarskich. W sytuacji wymagającej skorzystania z opieki medycznej personel medyczny jest do dyspozycji Pacjenta. Dom Seniora Donum Corde oferuję też swoim podopiecznym wszystkie aspekty potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, przy zachowaniu najwyższych standardów opieki, zapewnia rodzinie komfort psychiczny i poczucie, że ich bliscy są pod fachową opieką.

Warto wiedzieć!

“Donum Corde”

To nowoczesny kompleks medyczny położony w Budach Głogowskich, 19 km od Rzeszowa. Świadczący usługi całodobowe w trzech zakresach: Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, Centrum Rehabilitacji oraz Domu Seniora.
W placówce prowadzona jest krótko i długoterminowa opieka medyczna oraz rehabilitacja. Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji osób dorosłych, m. in. ze schorzeniami neurologicznymi.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.