Nasze zespoły są na dwóch biegunach

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
lis

Nasze zespoły są na dwóch biegunach

lis

Łomżanki na wyjeździe jedną bramką pokonały BKS Bydgoszcz 27:26. - To był prawdziwy horror - mówi trener Dwójki Stanisław Niedbała.

Łomżanki na wyjeździe jedną bramką pokonały BKS Bydgoszcz 27:26. - To był prawdziwy horror - mówi trener Dwójki Stanisław Niedbała. - Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobyliśmy na 30 sekund przed zakończeniem spotkania. Do tego momentu musieliśmy toczyć bardzo twardy bój, z jak się okazało, bardzo wymagającym rywalem.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak większych emocji. Co prawda mecz oscylował wokół remisu, ale zazwyczaj po ok. 10 min. to łomżanki zaczynały budować kilkubramkową przewagę. Tym razem to jednak gospodynie zaczęły „odjeżdżać” piłkarkom Dwójki. Od 17 do 24 minuty przewaga ta sięgnęła sześciu bramek (13:7). Jednak wtedy do odrabiania strat wzięły się podopieczne Niedbały, które na przerwę schodziły z bagażem dwóch bramek straty.

Białostoczanki walczą, ale jeszcze nie wygrały meczu
Andrzej Zgiet

W 46 min. był już remis po 22. Od tego momentu na boisku toczyła się zażarta walka, w której w pewnym momencie gospodyniom ponownie udało się zbudować dwubramkową przewagę (25:23). Ponownie łomżanki doprowadziły do remisu, a 30 sek. przed zakończeniem gry bramkę na wagę wygranej zdobyła Amanda Szymborska.

- W spotkaniu tym zespół wykazał niezwykłą dojrzałość i spokój - podkreśla Stanisław Niedbała. - I to pomimo postawy sędziów, którzy cały czas faworyzowali gospodynie. Mimo tego dziewczęta sobie poradziły. To pokazuje, że zespół cały czas się rozwija i jest dobrze przygotowany do rozgrywek. Do tego w spotkaniu tym każda z dziewcząt wniosła swoją cegiełkę w końcowy sukces - dodaje szkoleniowiec.

Gorzej zaprezentowały się białostoczanki przegrywając z Vistalem II Gdynia 23:38.

BKS Bydgoszcz - GUKS Dwójka Łomża 26:27 (16:14)

Dwójka: Bałdowska, Kaja Gryczewska - Amanda Szymborska 11, Aleksandra Szymborska 8, Martyna Matysek 5, Natalia Klej 1, Aneta Konert 1, Michalina Gryczewska 1, Martyna Dąbkowska, Katarzyna Rejka, Weronika Serowik, Natalia Bednarska.

KPR TPD Białystok - GTPR Vistal II Gdynia 23:38 (9:20)

Bramki dla KPR TPD: Wołosewicz 2, Strzałkowska 8, Bursiewicz 7, Wysocka 3, Zastocka 2, Aniśko 2, Zimnoch 1.

Inny wynik: UKS Drwęca Novar Lubicz - UKS Olimp Bolszewo 29:20 (14 :10).

lis

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.