Małgorzata Klimczak

Nauczyciele na L4 w Szczecinie. Szkoły i przedszkola odwołują zajęcia

Nauczyciele na L4 w Szczecinie. Szkoły i przedszkola odwołują zajęcia
Małgorzata Klimczak

W poniedziałek protest nauczycieli w Szczecinie może być znacznie większy niż dotychczas. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na zwolnienia lekarskie pójdą nauczyciele z kilkunastu przedszkoli i szkół.

W tym tygodniu w trzech przedszkolach absencja nauczycieli sięgnęła 90 proc. W piątek w przedszkolu nr 72 na 31 zatrudnionych nauczycieli 25 było na zwolnieniach lekarskich, w przedszkolu 74 z 31 nauczycieli 22 było na zwolnieniach, w przedszkolu 43 z 11 nauczycieli 10 było na zwolnieniach.


- W tych trzech placówkach przeprowadziliśmy kontrole związane z opieką i bezpieczeństwem dzieci i nie znaleźliśmy żadnych nieprawidłowości - mówi Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorska kurator oświaty. - Obowiązkiem dyrektora jest zapewnienie dzieciom opieki. Jeżeli brakuje nauczycieli, trzeba zapewnić zastępstwa tak, żeby placówka mogła funkcjonować. Rozwiązanie tego problemu leży po stronie organu prowadzącego, czyli urzędu miasta.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.