Nawałka im uwierzył [skład reprezentacji Polski na Euro'2016]

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Tomasz [email protected] Malinowski

Nawałka im uwierzył [skład reprezentacji Polski na Euro'2016]

Tomasz [email protected] Malinowski

Adam Nawałka, selekcjoner piłkarskiej kadry, podał nazwiska 28 zawodników - kandydatów do wyjazdu na Euro 2016. Ostateczny skład ogłosi 30 maja.

Polski Związek Piłki Nożnej nie zwoływał tym razem konferencji prasowej. To jednak nie zniechęciło dziennikarzy, którzy zalogowali się na oficjalny portal związku i do godz. 18 wyczekiwali na ogłoszenie nazwisk.

Nim nazwiska 28 zawodników pokazały się na stronie „Łączy nas Piłka”, opublikował je na Twitterze Kuba Kwiatkowski, rzecznik PZPN.W gronie wybrańców selekcjonera znalazło się na razie 28 graczy - 18 piłkarzy występujących w klubach zagranicznych i 10 z rodzimej Ekstraklasy. Wszyscy (bez Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka) powołani stawią się we wtorek w Juracie, gdzie wezmą udział w zgrupowaniu regeneracyjnym. Stamtąd kadra przeniesie się na południowy-wschód. W Arłamowie (23 do 31 maja) rozpocznie się typowe zgrupowanie przed wylotem na finały do Francji. Z obecnie powołanych pozostanie w kraju pięciu graczy.


Gmoch o szerokiej kadrze na Euro: - Nie ma jakichś wielkich zaskoczeń.
Press Focus

Skład szerokiej kadry przedstawia się następująco:

- Skład jest stabilny - skomentował swoją decyzję na portalu „Łaczy nas piłka” selekcjoner. I dodał: - Selekcja została przeprowadzona na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny - argumentował opiekun biało-czerwonych.

- Przystępując do rywalizacji z najlepszymi drużynami na kontynencie, musimy być optymalnie przygotowani w każdym aspekcie. Chcemy maksymalnie wykorzystać krótki czas od zakończenia rozgrywek ligowych i pucharowych do pierwszego meczu we Francji. Czeka nas intensywna praca w oparciu o szczegółowy plan uwzględniający przygotowanie techniczno-taktyczne i indywidualizację obciążeń treningowych. Po zgrupowaniu w Arłamowie ogłoszę 23 osobową kadrę na Euro 2016 - podsumował szkoleniowiec.

Przed wylotem do Francji nasza reprezentacja rozegra jeszcze dwa mecze kontrolne. 1 czerwca zmierzy się w Gdańsku z Holandią, a 6 czerwca zagra z Litwą w Krakowie. Pod Wawelem piłkarze pożegnają się oficjalnie z kibicami i czarterowym samolotem wylecą do Francji. Kadra zaamieszka w kurorcie La Baule na zachodzie kraju, w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu Barriere L’Hermitage. Piłkarze będą na swoje mecze latali samolotem lub podróżowali szybką koleją TGV.

Wierzymy, że Robert Lewandowski będzie gwiazdą tegorocznych mistrzostw Europy.
Szymon Starnawski Wierzymy, że Robert Lewandowski będzie gwiazdą tegorocznych mistrzostw Europy.

Czy Adam Nawałka znów zaskoczył swoimi personalnymi wyborami? Jak zwykle, gdy mowa o piłkarskiej reprezentacji znajdą się zaskoczeni i rozczarowani kibice. Pierwsi tym, że selekcjoner daje szansę młodym zawodnikom: Dawidowiczowi, Kapustce, Zielińskiemu i Stępińskiemu. Że włączył do kadry: Cionka, Mączyńskiego (który niedawno wrócił po operacji kolana), Peszkę, Salamona i Sobiecha, ale jednocześnie wykluczył z realizacji marzenia - udziału w finałach Euro - Milę ( jednego z bohaterów spotkania z Niemcami i Szukałę (nie ma stałego miejsca w drużynie klubowej) - zawodników, którzy byli jasnymi postaciami w trakcie eliminacji.

Za wybory personalne i przygotowania odpowiedzialność bierze selekcjoner. Wydaje się, że wybrańcom Nawałki nie będzie brakować przysłowiowego ptasiego mleka. PZPN nie żałował pieniędzy na kompleksowe przygotowania w kraju i pobyt we Francji.

Piłkarze wiedzą też, jaka premia czeka na nich, gdy osiągną sukces.

Tomasz Malinowski

Tomasz [email protected] Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.