Nie wolno, a wciąż wciskają nowe pożyczki na spłatę starych

Czytaj dalej
Fot. Jarsoław Pruss
Agnieszka Domka-Rybka

Nie wolno, a wciąż wciskają nowe pożyczki na spłatę starych

Agnieszka Domka-Rybka

Według UOKiK, emerytka z Torunia zapłaciła w Złotówce ponad dwa razy więcej prowizji niż pożyczyła pieniędzy. Zaś bydgoski Euroexpert zatrzymywał całość kosztów związanych z zawarciem umowy, gdy klient wcześniej spłacał raty.

Schemat pożyczkowy w spółkach z Grupy Złotówka przedstawia się następująco: jedna z nich pożycza konsumentowi kilkaset złotych i pobiera prowizję. Jeżeli klient, z uwagi m.in. na trudną sytuację finansową nie reguluje rat, wówczas kolejne spółki, na zmianę, zawierają z nim umowy na spłatę poprzednich zobowiązań. Pieniądze nie trafiają jednak do pożyczkobiorcy. Bo spłaca on cały czas koszty kolejnych pożyczek.

Dlaczego UOKiK zajął się firmami Złotówka i Euroexpert? Ilu klientów zostało oszukanych? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.