Norbert Kopeć to szachowy mistrza województwa podlaskiego

Czytaj dalej
Paweł Trochim

Szachy. Norbert Kopeć pokonał rywali i został najlepszym na Podlasiu juniorem.

Norbert Kopeć odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w grupie chłopców do lat 14 w szachowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów. Norbert pokonał wszystkich rywali i zdobył komplet punktów - cieszy się Wojciech Zajkowski, prezes LUKS Orient Sokółka.

Mistrzostwa województwa rozegrano w dniach 26-28 maja w Wasilkowie. Do zajazdu Jard zjechali się najlepsi szachiści w naszego województwa. Wśród nich znaleźli się oczywiście zawodnicy LUKS Orient Sokółka.

Turniej wyłonił najlepszych szachistów wśród dziewcząt i chłopców, w kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 12, 14, 16, 18.

Do rozegrania było 9 rund w tempie 30 minut, plus 30 sekund za wykonany ruch na zawodnika. Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe puchary, medale, nagrody pieniężne, a wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wśród reprezentantów naszego miasta nie zabrakło Akademii Sportów Umysłowych.

- W Wasilkowie Akademię Sportów Umysłowych reprezentowało 9 szachistów, nie stanowiliśmy najliczniejszej reprezentacji, klub stać było na liczniejszą obsadę zawodników ale pozostali szachiści jeszcze nie rozumieją rangi takich zawodów i zaszczytu występowania w reprezentacji klubu - informuje Józef Bochenko, prezes ASU Sokółka.

Zawodnicy tego klubu wrócili bez medali a najwyższe piąte miejsca zajęli Weronika Supeł oraz Cyryl Pac.

W klasyfikacji generalnej klubów LUKS Orient Sokółka sklasyfikowany został na szóstym miejscu a na kolejnym czyli siódmym Akademia Sportów Umysłowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.