Nowe dzielnice Opola. Ratusz o jednej zapomniał?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/KSW
Artur Janowski

Nowe dzielnice Opola. Ratusz o jednej zapomniał?

Artur Janowski

W internetowej ankiecie, dotyczącej podziału Opola na dzielnice, zabrakło Groszowic. Mieszkańcy są zdezorientowani, część obawia się nawet, że ich dzielnicy nie będzie.

Zamieszanie spowodowała ankieta, którą można znaleźć na stronie urzędu miasta. Dokument to element trwających konsultacji, w których urząd miasta pyta opolan o nowy podział miasta na dzielnice.

Łącznie ma być ich aż 29, ale w ankiecie o Groszowicach się nie wspomina. Są natomiast inne, istniejące od lat dzielnice, np. Zakrzów, czy Nowa Wieś Królewska.

- Ankieta jest myląca, zastanawiam się, czy po nowym podziale miasta nasza dzielnica będzie jeszcze działać? - obawia się jeden z mieszkańców Groszowic, który zwrócił nto uwagę na ten problem.

Nie on jeden jest zaniepokojony. Mieszkańcy dzielnicy dzwonili już także do Marcina Gambca, radnego miasta i jednocześnie mieszkańca Groszowic.

- W ankiecie nie ma też Grotowic - dodaje Gambiec. - Urzędnicy tłumaczą to tym, że ona granic nie zmieni i stąd o tę dzielnicę nie pytają. Tyle, że nasze Groszowice mają oddać nowej dzielnicy Malina fragment terenu. Dlatego my powinniśmy być ankiecie, a mieszkańcy muszą mieć możliwość deklaracji, czy chcą takiej zmiany.

Gambiec apeluje do mieszkańców, aby wpisywali swoje uwagi do papierowej wersji ankiety, która dostępna jest m.in. w szkole podstawowej nr 24, działające na terenie dzielnicy.

Tymczasem urzędnicy ratusz żadnego problemu dziś nie widzą.

- Ankieta to rodzaj konsultacji, a zmiana granic w przypadku Groszowic nie jest wielka - przekonuje Grzegorz Marcjasz, sekretarz Urzędu Miasta Opola. - Jeśli ktoś ma inne zdanie, to może je wyrazić np. w ankiecie papierowej, może także spotkać się z nami w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ulicy Koraszewskiego.

Dyżury odbędą się dziś (czwartek, 30 marca) od godziny 16 do 17, a także 6 kwietnia w tych samych godzinach. Zaplanowano również spotkania mieszkańców z prezydentem. Pierwsze z nich w kwietniu w Chmielowicach (18.04), Sławicach (19.04), a potem w Malinie (20.04).

Same konsultacje potrwają do 28 kwietnia. W ratuszu liczą, że do końca roku powstaną dzielnice, a potem wybrane zostaną ich rady.

Artur Janowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.