Nowego komendanta głównego policji chwali nawet opozycja

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Patryk Drabek

Nowego komendanta głównego policji chwali nawet opozycja

Patryk Drabek

Nadinspektor Jarosław Szymczyk jest trzecim śląskim komendantem wojewódzkim, który został szefem całej polskiej policji.

W przeszłości taki awans odnotowali tylko podinsp. Roman Hula oraz gen. insp. Jan Michna. – To bardzo dobra decyzja. Po czystce kadrowej, którą zafundowało nam w ostatnich miesiącach MSWiA rękami komendanta Maja, generał Szymczyk jest jedynym oficerem przygotowanym do objęcia stanowiska komendanta głównego policji – mówi Rafał Jankowski, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach.

Generał Jarosław Szymczyk urodził się w 1970 r. w Katowicach. Od początku policyjnej służby był związany z Gliwicami. W 2006 r. został komendantem miejskim policji. W Gliwicach spędził aż 17 lat. W 2007 r. został komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie, w 2008 r. – zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, w 2012 r. – komendantem wojewódzkim policji w Kielcach, a trzy lata później – szefem śląskiego garnizonu.

Trudno znaleźć osobę, która powiedziałaby o nowym komendancie złe słowo, a kandydaturę popiera nawet opozycja.

Były minister sprawiedliwości, a obecnie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka nie ma wątpliwości, że policji nie mogło spotkać nic lepszego. – To osoba, która dała się poznać jako świetny funkcjonariusz i bardzo dobry organizator. Na Śląsku jest znany przede wszystkim z profesjonalizmu, a dodatkowo jest niezwykle sympatyczny. Cieszę się z tej decyzji, ale jako poseł opozycji nie chciałbym za bardzo chwalić, by nie zrobić komendantowi krzywdy – mówi Borys Budka.

Jarosław Szymczyk został nowym komendantem policji.
Piotr Smolinski Jarosław Szymczyk został nowym komendantem policji.
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.