Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Nowy radny, nowa ulica i nowy plan. Taka sesja rady miejskiej w Białymstoku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Nowy radny, nowa ulica i nowy plan. Taka sesja rady miejskiej w Białymstoku

Tomasz Mikulicz

Obrońca Bojar Zbigniew Klimaszewki został radnym. Żartowano, że jego głos będzie się liczył podwójnie. Bo ślubował dwa razy.

Wszyscy wstali, a Zbigniew Klimaszewski powtarzał za przewodniczącym rotę ślubowania. Dodał: „Tak mi dopomóż Bóg” i wśród braw i gratulacji usiadł. Po chwili został jednak poproszony do mównicy.

Okazało się, że nie powiedział na końcu słowa „ślubuję”. Wszyscy więc znów wstali. Przewodniczący rady znów przeczytał formułkę. Klimaszewski dochował tym razem wszelkich formalności. I znów powtórzył: „Tak mi dopomóż Bóg”. Zaraz pogratulował mu też prezydent Tadeusz Truskolaski.

Następnie radni zajęli się uchwalaniem nowych nazw ulic. I o ile nie było sprzeciwu, by rondo na Bojarach nazwać 19 lutego 1919 roku, to PiS nie zgodziło się na 100-lecie odzyskania niepodległości. Tak prezydent proponował nazwać rondo u zbiegu ul. Młynowej i Pięknej. Tomasz Madras z PiS stwierdził, że tak ważna nazwa pasuje bardziej do jakiejś głównej alei, a nie małego ronda. I zaproponował jako patrona Bronisława Jastrzębskiego, działacza harcerskiego i żołnierza AK, który brał udział w słynnym zdobyciu Pałacyku Michla.

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

·            czego jeszcze patronem może zostać Łupaszko

·            jak wysokie budynki mogą powstać przy ul. Kijowskiej i Młynowej

·            o prezydenckim projekcie utworzenia w szkole oddziałów przedszkolnych

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Mikulicz

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.