Oaza zieleni pomiędzy blokami? Na osiedlu Słonecznym powstanie pierwszy w Gorzowie park kieszonkowy

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Magdalena Marszałek

Oaza zieleni pomiędzy blokami? Na osiedlu Słonecznym powstanie pierwszy w Gorzowie park kieszonkowy

Magdalena Marszałek

W miastach też mogą powstawać zielone oazy. Wystarczy tylko kilkaset metrów kwadratowych wolnego terenu. Taka mała enklawa przyrody - pełna zieleni i kwiatów - pojawi się niebawem w Gorzowie.

- Taki mini park powstanie na osiedlu Słonecznym. Odpowiednio zagospodarowany zostanie tam niewielki skwer, który stanie się przyjaznym mieszkańcom i sprzyjającym relaksowi zielonym zakątkiem - mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji UM w Gorzowie.

O opinie i sugestie dotyczące kieszonkowego parku gorzowski magistrat zapytał też samych mieszkańców osiedla Słonecznego w Gorzowie. 

 - Zorganizowaliśmy między innymi plenerowy punkt informacyjny, w którym można było zapoznać się proponowaną koncepcją wyglądu parku. Mieszkańcy bardzo pozytywnie przyjęli zarówno sam pomysł utworzenia takiego parku, jak i propozycje zagospodarowania tego miejsca - dodaje Iga Kalbarczyk.

 W ramach zadania  na skwerze na osiedlu Słonecznym w Gorzowie powstanie nowy trawnik, wykonane zostaną także nasadzenia drzew, krzewów i traw ozdobnych. Park będzie wyposażony ławki i kosze na śmieci. Ściana jednego z budynków sąsiadujących z parkiem kieszonkowym będzie natomiast ozdobiona muralem. 

 

[b][sc]Zielone mikroinicjatywy sąsiedzkie[/sc][/b]

 Ale to nie koniec zielonych inicjatyw w Gorzowie. Mieszkańcy Centrum, Zawarcia i Osiedla Słonecznego, którym chcieliby nieco upiększyć podwórka lub trawniki przy swoich blokach, mogą starać się o specjalny grant w wysokości tysiąca złotych. Najpierw trzeba jednak zebrać pięcioosobową grupkę sąsiadów i złożyć specjalny wniosek w urzędzie miasta. Za przyznaną dotację będzie można kupić między innymi kwiaty, ławeczki albo donice, a następnie ozdobić nimi najbliższe otoczenie. 

 

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.