MM

Od warsztatów po gimnastykę - próbujmy różnych rzeczy

Od warsztatów po gimnastykę - próbujmy różnych rzeczy
MM

Od najbliższego poniedziałku, 19 sierpnia, w godz. 11 - 13 Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” przy ul. Żubardzkiej 3 organizuje warsztaty rysunkowe ilustracji książkowej. Zajęcia mogą być realizowane dzięki projektowi „Lato z Kulturą. Nowe Wyzwania”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas warsztatów każdy z uczestników tworzy własny „picture book”, prototyp książki operującej głównie obrazem i niewielką ilością tekstu. Warsztat obejmuje zadania inspiracyjne, pracę z tekstem, naukę techniki rysunku kredkami. Potrwa do 30 sierpnia. Chętni muszą zapisać się pod numerem (42) 651-67-47 lub osobiście w CEK „Na Żubardzkiej”. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Nie ma wakacji bez letnich koncertów w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3. Już 22 sierpnia o godz. 21 odbędzie się kolejny. Dawne magazyny Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana na Księżym Młynie zawibrują od muzyki. LDZ Alternatywa to jedno z ważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Łodzi. To cykl bezpłatnych letnich koncertów. W tym roku na program składa się szeroki wachlarz muzyczny: od funku, przez jazz, po elektronikę. Od solowych występów po wieloosobowe składy. Od tanecznej międzywojennej Warszawy po współczesny Londyn. Na żaden nie trzeba się zapisywać, a wstęp jest wolny.

Kiedy już nauczymy się rysować i posłuchamy muzyki, możemy wybrać się na zajęcia gimnastyczne do Centrum Aktywnego i Zdrowego Seniora orzy ul. Libelta 16. Od poniedziałki do piątku w godzinach porannych (9 - 12) odbywa się tam gimnastyka usprawniająca kręgosłup, zajęcia z elementami jogi, ćwiczenia z piłką itp. Udział jest bezpłatny, wymagane zapisy pod numerem (42) 655-30-39 w godz. 8.30 – 15.30.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.