Rajmund Wełnic

Okno życia w klasztorze sióstr w Szczecinku. Oby nigdy nie musiało być wykorzystane

Siostra Sita pokazuje zaplecze Okna Życia, dojście do niego jest od strony ulicy Lelewela Fot. Rajmund Wełnic Siostra Sita pokazuje zaplecze Okna Życia, dojście do niego jest od strony ulicy Lelewela
Rajmund Wełnic

W niedzielę w zgromadzeniu Sióstr Niepokalanek w Szczecinku przy ulicy Kościuszki otwarto okno życia. Patronuje mu Stanisława Leszczyńska, położna, która w tak potwornym miejscu jak niemiecki obóz zagłady Auschwitz działała jako położna i przyjęła około 3 tysięcy porodów.

Okno życia w Szczecinku powstało - po Koszalinie i Słupsku - jako trzecie w diecezji za sprawą Caritas. Na jego potrzeby zaadaptowano dawną pralnię, w której jest wszystko co maluchowi niezbędne do przeżycia.

- Każde otwarcie okna sprawia, że w ciągu kilku sekund dzwoni telefon u trzech kolejnych sióstr - mówi siostra Sita, przełożona sióstr.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.