Olan wchodzi na strefę, bo stąd ma blisko do S3

Czytaj dalej
Fot. LSSE
Filip Pobihuszka

Olan wchodzi na strefę, bo stąd ma blisko do S3

Filip Pobihuszka

Firma będąca podwykonawcą przy budowie trasy S3, zainwestuje 2,5 mln zł i postawi zakład w głogowskiej strefie przemysłowej.

Olan Południe zainwestuje w Głogowie przynajmniej 2,5 mln zł. Firma w tym tygodniu odebrała zezwolenie na prowadzenie działalności w głogowskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Olan zajmuje się produkcją i sprzedażą materiałów do budowy, remontów i utrzymania dróg. Inwestor pochodzi z Małopolski i działa na rynku od 2010 r. To polska firma posiadająca w kraju rozwiniętą sieć dystrybucji i bazę magazynów soli drogowej, zakłady produkcyjne oraz wytwórnie emulsji asfaltowych. Olan chce ruszyć z produkcja jeszcze przed końcem bieżącego roku.

- Głogów to idealne miejsce dla naszej firmy. Stąd mamy doskonały dostęp do placu budowy trasy S3 oraz innych inwestycji drogowych w regionie. Jako jeden z podwykonawców budowy ekspresowej „trójki” postanowiliśmy skorzystać z dogodnej lokalizacji Głogowa i oferowanego przez miasto i strefę wsparcia. Dzięki inwestycji rozszerzymy ofertę, którą dysponujemy, także na teren Polski południowo-zachodniej i stąd zamierzamy obsługiwać inwestycje na terenie czterech sąsiadujących województw – mówi Grzegorz Rzeszut, członek zarządu Olan Południe.

- Inwestycja firmy Olan Południe wpisuje się w realizację projektu „S3-Droga Wielkich Możliwości”, który zainicjowaliśmy w lutym ubiegłego roku. Zakłada on stworzenie silnych obszarów inwestycyjnych w pasie nowo budowanej drogi ekspresowej S3. Dotrzymaliśmy słowa. Olan Południe to pierwszy inwestor w głogowskiej podstrefie w tym roku, ale nie ostatni. Już we wrześniu będziemy dysponować w mieście gotowymi halami do wynajęcia w ramach Głogowskiego Parku Przemysłowego - komentuje z kolei Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.

Olan Południe to kolejna firma po m.in. Sitechu i NTI, która zainwestuje w głogowskiej strefie.
LSSE Olan Południe to kolejna firma po m.in. Sitechu i NTI, która zainwestuje w głogowskiej strefie.

Przypomnijmy, że wspomniany park to wspólny projekt głogowskiego ratusza, LSSE i firmy NCC Spec Bau. Ma być kompleksową ofertą dla firm szukających miejsca do prowadzenia biznesu. Na działce o powierzchni 1,8 ha powstanie hala o powierzchni 2,5 tys. m kw., która będzie można rozbudować, w zależności od potrzeb inwestorów, nawet do 5 tys. m kw. Wynajęcie powierzchni przemysłowo-magazynowych pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na budowę własnego obiektu. Niewykluczone też, że w przyszłości GPP powiększy sie o kolejne tereny.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.