Sławomir Draguła

Opolscy policjanci podsumowali półmetek wakacji. Osiem osób zginęło na drogach, dwie utonęły, dwie otruły się dopalaczami

W tym wypadku, do którego doszło 29 lipca na drodze krajowej nr 11 w Kostowie, zginęły dwie osoby. Fot. Mario (O) W tym wypadku, do którego doszło 29 lipca na drodze krajowej nr 11 w Kostowie, zginęły dwie osoby.
Sławomir Draguła

W pierwszej połowie wakacji opolscy funkcjonariusze przeprowadzili ponad 51 tys. badań na zawartość alkoholu u kierowców. Spośród skontrolowanych 158 zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwym.

Od początku wakacji na opolskich drogach doszło do 95 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 115 zostało rannych. Wśród ofiar byli dwaj rowerzyści. Jeden z nich stracił życie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

- Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.