Radosław Dimitrow

Opolski odcinek A4 w czołówce niebezpiecznych autostrad. Raport Ministerstwa Infrastruktury

W ciągu ostatnich lat wypadek ukraińskiego busa był najtragiczniejszym zdarzeniem na opolskim odcinku autostrady A4. Zginęło wówczas 7 osób. Fot. Archiwum/DIM W ciągu ostatnich lat wypadek ukraińskiego busa był najtragiczniejszym zdarzeniem na opolskim odcinku autostrady A4. Zginęło wówczas 7 osób.
Radosław Dimitrow

W porównaniu z innymi województwami wypadkowość na opolskiej autostradzie jest dość wysoka. Na bezpieczeństwo wpływ ma zwiększający się ruch i nieostrożna jazda kierowców - czytamy w raporcie przygotowanym przez Ministerstwo Infrastruktury.

Resort przyjrzał się wypadkom, do jakich doszło na polskich autostradach od 2012 r. Opolszczyzna nie wypadła w tym raporcie najlepiej. Na naszym odcinku A4, który liczy nieco ponad 88 km, doszło w latach 2012-2016 do 131 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 174 zostały ranne.

 • W porównaniu z pozostałymi województwami wypadkowość na autostradzie opolskiej jest dość wysoka.
 • Do wielu wypadków dochodzi w czasie remontów i różnych prac związanych z bieżącym utrzymaniem autostrady.
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.