Materiał informacyjny

Osiedle „Na Strzeszynie”

Osiedle „Na Strzeszynie”
Materiał informacyjny

Kolejny etap osiedla „Na Strzeszynie”

Po sukcesie, jakim okazał się pierwszy etap programu „Najem z dojściem do własności” Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje kolejną odsłonę inwestycji zlokalizowanej na Strzeszynie.

Nowe osiedle Poznańskiego TBS to propozycja dla osób poszukujących pierwszego mieszkania w Poznaniu. Realizowane jest w niewątpliwie urokliwej dzielnicy – Strzeszynie – w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. To idealna propozycja dla rodzin z dziećmi.

Najem czy kupno? Czekają na ciebie mieszkania na Strzeszynie!

Program „Najem z dojściem do własności” skierowany jest do osób średnio zarabiających, które wiążą swoją przyszłość z Poznaniem, jednak ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mają trudność z pozyskaniem mieszkania na wolnym rynku. Opiera się o wpłatę partycypacji w wysokości 30% kosztów budowy mieszkania i spłacanie pozostałej części w ramach czynszu najmu. Mieszkanie można wykupić w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu, spłacając wówczas pozostałą część wartości mieszkania wraz z udziałem w gruncie. Po podpisaniu stosownej umowy najemca staje się właścicielem lokalu z pełnym tytułem prawnym do niego.

Pełna infrastruktura

W pierwszym etapie prowadzonej przez PTBS inwestycji, obok mieszkań z opcją wykupu, powstały również mieszkania na wynajem w klasycznym systemie TBS oraz mieszkania chronione i wspomagane (dedykowane m.in. seniorom). Najnowszy etap to 4 nowoczesne budynki z windami, przestronnymi balkonami, a w przypadku mieszkań parterowych – ogródkami. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także podziemną halę garażową i wózkarnie.

Najnowsze osiedle Poznańskiego TBS to nie tylko wygodne, przestronne mieszkania, ale i pełna infrastruktura towarzysząca: ciągi komunikacyjne, zieleń, miejsca rekreacji w postaci placów zabaw czy siłowni zewnętrznej. W budynku przy ul. Literackiej działają przedszkole i żłobek. W pobliżu planowana jest stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Kolejne etapy

Inwestor realizuje osiedle etapami. W pierwszym, oddanym w 2019 r. powstało 71 mieszkań w systemie tbs (marzec 2019 r.) i 291 w programie dochodzenia do własności (wrzesień 2019 r.). W kolejnym powstanie 180 mieszkań w programie „Najem z dojściem do własności”. Docelowo inwestor w tej lokalizacji planuje budowę blisko 1100 mieszkań. Dokładna data naboru wniosków do kolejnego etapu nie została jeszcze ustalona, jednak spółka zaznacza, że kolejną akcję przyjmowania dokumentów może przeprowadzić już wiosną.

Więcej na stronie: www.ptbs.pl w zakładce Najem z dojściem do własności.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

Biuro Obsługi Klienta

ul. Konfederacka 4

60-281 Poznań

tel. 61 850 83 35/37/47

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.