Osobowość roku 2018: Do środy 20 lutego głosujemy na tych, którzy pomagają, działają, realizują marzenia

Czytaj dalej
Fot. Mat. kandydatów
Aleksandra Szymańska

Osobowość roku 2018: Do środy 20 lutego głosujemy na tych, którzy pomagają, działają, realizują marzenia

Aleksandra Szymańska

Co może łączyć kulturę, działalność społeczną, biznes i pracę w samorządzie? Wszędzie trafiają się wyjątkowe osobowości. Na nasze szczęście!

Szczęście mają choćby rodzice gorzowskich maluchów, że spotkali na swojej drodze Nelę Mitukiewicz. Dzięki niej uzdolnione pociechy mogą się rozwijać ruchowo, a kto wie - może wyrosną na prawdziwych tancerzy. Dzięki Neli Mitukiewicz tańcem może się też cieszyć młodzież.

Dzięki za przygodę z tańcem
Specjalnością gorzowianki (choć z krótkim stażem) jest taniec, choreografia i teoria tańca. Nela Mitukiewicz jest realizatorką wielu choreografii teatralnych, m.in. w Teatrze Lalki w Kielcach, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze w Gliwicach, Teatrze Słowackiego w Krakowie, realizacji dyplomowej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Teatrze Szwalnia w Łodzi.

Kategoria KULTURA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

W Gorzowie realizuje się m.in. w szkole Art. Dance Baby. Niedawno została stypendystką miasta, a za stypendium chce urządzić warsztaty taneczne i przygotować performance.

Dzięki za pomoc w potrzebie
Rodziny w trudnej sytuacji, dotknięte chorobą, mają szczęście, że w Świebodzinie jest ktoś taki jak Rafał Wojtkiewicz, „człowiek - orkiestra”.

Rafał Wojtkiewicz to Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich ARS FAMILIA, które udostępnia za darmo wózki inwalidzkie i inny sprzęt.

Za Festiwalem Musica Misericordia też stoi Rafał Wojtkiewicz, do tego koordynator krajowy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych (nocne długie marsze praktykuje coraz więcej osób w regionie, w kraju, w Europie).

Kategoria DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Jednak dla wielu Rafał Wojtkiewicz to w Świebodzinie „twarz” akcji Szlachetna Paczka. Potrafi do niej zaprząc ponad tysiąc osób i ciężko już sobie wyobrazić miasto bez tej dorocznej akcji.

Dzięki za wsparcie i rady
Słubiczanie mają szczęście, że w komendzie powiatowej policji pracuje Sylwia Szary. Mają szczęście, że specjalistka (mediatorka i trenerka umiejętności społecznych) udziela się też społecznie.

Kategoria SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Od tego miesiąca Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach uruchomił program, który daje mieszkańcom dostęp do darmowej mediacji. Sylwia Szary podjęła się zadania - pomaga rozwiązywać konflikty bez konieczności chodzenia do sądu i wikłania się w długie, niekiedy bolesne i kosztowne procesy.

Dzięki za wyjątkowy ślub
Biznes Sylwii Marciniak z Zielonej Góry uszczęśliwia panny młode. Zielonogórzanka zaledwie cztery lata projektuje i szyje kreacje, a już przyjeżdżają po nie panie z całej Polski. Ba, z Niemiec, Francji, a nawet Meksyku i Stanów Zjednoczonych! Pomyśleć, że Sylwia Marciniak była księgową i dopiero niedawno wróciła do pasji sprzed lat, czyli projektowania i szycia (jeszcze w szkole koleżanki zamawiały u niej kreacje na szkolne imprezy).

Kategoria BIZNES - aktualne wyniki finału wojewódzkiego

Dziś Atelier Rosa Sylwii Marciniak to coraz bardziej rozpoznawalna marka. No i cały czas się rozwija. Właśnie zaczęło działalność w nowym miejscu - oficjalne otwarcie dla panien młodych w sobotę 23 lutego.

Nela Mitukiewicz, Rafał Wojtkiewicz, Sylwia Szary i Sylwii Marciniak to liderzy głosowania w naszym plebiscycie Osobowość Roku 2018. Pokazujemy w nim więcej wyjątkowych osób z naszego regionu.

Osobowość Roku 2018 | Trwa wielki, wojewódzki finał!

Być może je znacie, a być może do tej pory nie zdawaliście sobie sprawy, że właśnie te osoby stoją za Waszą ulubioną imprezą kulturalną, za akcją charytatywną, którą cenicie, pomagają Wam w urzędach czy w biznesie.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej.


Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia. Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. W Gorzowie, ale nie tylko.


Wydawca print


To dziś moje główne zajęcie - w wybrane dni tygodnia przygotowuję wydania papierowej Gazety Lubuskiej, które - mam nadzieję - trafiają do Waszych rąk. W te dni liczy się tylko... deadline!


Gdy nie jestem wydawcą, sięgam po... pióro (no dobrze, laptop), wtedy najchętniej piszę:  • o ludziach


Karolina Sojka z Gorzowa po operacji zmniejszenia żołądka schudła prawie 70 kg!


Profesor Eugeniusz Murawski ma 90 lat i operuje. To najstarszy chirurg w Polsce!


Koronawirus w Lubuskiem: Jak właścicielki małych firm radzą sobie w czasie epidemii?  • o zdrowiu, a raczej ochronie zdrowia


Specjaliści ostrzegają: Koronawirus wcale nie jest mniej groźny dla dzieci, a objawy mogą zmylić lekarzy


Jeden dzień z życia poradni onkologicznej w Gorzowie


Szpital w Gorzowie prowadzi kurs dla urody, ale tak naprawdę to terapia dla zbolałej duszy  • bliska jest mi też kultura


Remont Teatru Osterwy w Gorzowie jak powrót do przeszłości. Co już odkryli konserwatorzy?


Niezwykła historia spektaklu „Trzy razy Piaf” Teatru Osterwy w Gorzowie


Artur Barciś: Trzeba wierzyć w marzenia i starać się je realizować


Tygodnik Naszemiasto.pl


Przez ładnych parę lat pracy w redakcji tygodnik Naszemiasto.pl, a i portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.plbyły na czele mojej codziennej listy "rzeczy to zrobienia"


Miałam też zaszczyt i przyjemność  (plus stres, nerwy) przygotowywać strony regionalne Gazety Lubuskiej. Zawsze też jednak było pisanie...


Gdyby nie praca w redakcji, to...


... oto jest pytanie! Dziennikarstwo "wymyśliłam" dla siebie zaraz po studiach - ani trochę dziennikarskich. 


W dzieciństwie biegałam z magnetofonem i przeprowadzałam wywiady, chyba więc zawsze czułam bluesa. 


PS Nadal lubię przeprowadzać wywiady


Monika Jaruzelska: Ojciec ma na grobie napis "Żołnierz"


Monika Łangowicz - Klińska z Gorzowa, mama chorej Wiktorii: Tylko nie mówcie, że jestem silna, bo nie wiecie, co czuję


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.