Osobowość Roku 2018. Najlepsi z najlepszych, ludzie sukcesu, mistrzowie, autorytety

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Bartosz Wojsa

Osobowość Roku 2018. Najlepsi z najlepszych, ludzie sukcesu, mistrzowie, autorytety

Bartosz Wojsa

Cztery kategorie i dziesiątki nagrodzonych osób z miast i powiatów. Za nami wielka gala Osobowość Roku 2018, akcji organizowanej przez „Dziennik Zachodni”. Nagrodziliśmy wszystkich tych, którzy znani są w swoich społecznościach i działają na rzecz innych ludzi. Osobowością Roku Województwa Śląskiego 2018 została Pani Katarzyna Stachowicz.

W piątkowy wieczór, 15 marca, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, odbyła się wielka gala wręczenia prestiżowych nagród w kolejnej odsłonie akcji „Dziennika Zachodniego” - Osobowość Roku 2018. Nagrodziliśmy wszystkich tych, którzy w swoich miastach i powiatach zebrali najwięcej głosów od mieszkańców. To była również okazja ku temu, by wyróżnić zwycięzców w kategoriach wojewódzkich, czyli w wielkim finale Osobowości Roku. Główne nagrody wręczali marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz minister energii Grzegorz Tobiszowski.

Tytuł honorowy Osobowości Roku 2018, przyznawany przez kapitułę plebiscytu, otrzymała Katarzyna Stachowicz, która w trakcie zmagania się z własną chorobą wywalczyła w wielkiej akcji społecznej poważne zmiany w finansowaniu leczenia kobiet z genetycznym rakiem piersi.

- Jestem szczęśliwa i wzruszona. To piękne wyróżnienie - mówiła Katarzyna Stachowicz. - Ta nagroda jest dowodem na to, że należy zawsze mieć wiarę i nadzieję, bo niemożliwe może stać się możliwe - podkreślała.

Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Samorządność i społeczność lokalna oraz Biznes. Laureaci zostali wybrani osobno w miastach i powiatach województwa śląskiego. Podczas gali zwycięzcy odbierali statuetki i nagrody.

A na koniec na scenie pięknie zagrali nam Sebastian Riedel z kwartetem orkiestry Aukso.

W poprzednich latach Osobowościami Roku zostali znakomity architekt Robert Konieczny oraz wspaniała Monika Jaskólska, która walcząc o pediatrię w Bielsku-Białej, zawiozła Tomowi Hanksowi fiata 126p.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.