Ostatnie dni ferii w tucholskiej bibliotece

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk [email protected]

Ostatnie dni ferii w tucholskiej bibliotece

Janina Waszczuk [email protected]

Trwają ferie zimowe. Dzieci i młodzież do końca tygodnia mają wolne. Odpoczywają i i ładują akumulatory na drugi semestr nauki.

W bibliotece zorganizowano magiczne ferie z Harrym Potterem.

- Zaczęliśmy od prezentacji multimedialnej, dzięki której przypomnieliśmy sobie, jak to się stało, że Harry Potter trafił do Hogwartu i stał się czarodziejem - opowiada bibliotekarka prowadząca zajęcia. - Następnie to uczestnicy ferii spróbowali się upodobnić się do chłopca z blizną na czole, wykonując z patyczków i bibuły czarodziejskie różdżki, czapeczki i okulary.

Uczestnicy nie siedzieli tylko w bibliotece, ale poszli do pobliskiej kręgielni. Podczas zawodów o puchar domów sprawdzili kondycję fizyczną, która jest bardzo potrzebna do latania na miotle czy gry w quidditcha.

Wszystko było tematycznie powiązane, więc czarodzieje oprócz siły muszą mieć też dobrze wytrenowany umysł i sprawdzili swoją znajomość książek autorstwa J. K. Rowling, odpowiadając na pytania z quizu. Były się lekcje wróżbiarstwa i eliksirów oraz głośne czytanie najciekawszych fragmentów książki "Kamień filozoficzny". Wszystkie dzieci na zakończenie zimowiska otrzymały certyfikaty.

Przypominamy, że w TOK trwają "Białe wakacje" i w ostatnie dni może warto tam zajrzeć. Wprawdzie na sanki nie ma co liczyć, ale w grupie milej płynie czas.

Janina Waszczuk [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.