Oszuści zmanipulowali 63-latkę ze Strzelec Opolskich. Wzięła 17 tysięcy kredytu i wyrzuciła pieniądze do kosza

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Gola
Radosław Dimitrow

Oszuści zmanipulowali 63-latkę ze Strzelec Opolskich. Wzięła 17 tysięcy kredytu i wyrzuciła pieniądze do kosza

Radosław Dimitrow

Przestępcy podszywający się pod funkcjonariuszy CBA zmanipulowali 63-latkę do tego stopnia, że kobieta zaciągnęła w banku kredyt w wysokości 17 tys. zł, a chwilę później wrzuciła pieniądze do kosza na śmieci. Była przekonana, że bierze udział w akcji łapania przestępców.

Żeby oszukać 63-letnią mieszkankę Strzelec Opolskich, przestępcy wykonali zaledwie dwa telefony.

Najpierw do pokrzywdzonej na stacjonarny numer telefonu zadzwoniła kobieta, która powiedziała „ciociu zaraz tam będę” i się rozłączyła. Niemal natychmiast po zakończonej rozmowie, ponownie zadzwonił telefon.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.