Otwarcie Sali Królestwa Świadków Jehowy w Rudzie Śląskiej ZDJĘCIA+WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Mikrut-Majeranek
Magdalena Mikrut-Majeranek

Otwarcie Sali Królestwa Świadków Jehowy w Rudzie Śląskiej ZDJĘCIA+WIDEO

Magdalena Mikrut-Majeranek

W sobotę, 11 marca, dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenie Sali Królestwa Świadków Jehowy w Rudzie Śląskiej przy ul. Nowy Świat 47. Wcześniej działalność podobnej zainaugurowano w grudniu minionego roku w Zabrzu - Rokietnicy i w Czechowicach - Dziedzicach.

Funkcjonowanie obiektu zainaugurowano wspólnym śpiewem. Później przypomniano dzieje Świadków Jehowy w Rudzie Śląskiej oraz zaprezentowano w formie multimedialnej prezentacji kalendarium prac budowlanych. W finale miały miejsce okolicznościowe przemówienia.

Rudzka Sala Królestwa Świadków Jehowy została zaprojektowana jako jeden ze 140 obiektów budowanych według nowych standardów i nowej technologii. Rudzianom przyszło na nią czekać aż... 20 lat!

- Wielu z nas może z niedowierzaniem wysłuchało informacji, że w końcu wyrażono zgodę na budowę, a jednak się to udało i dziś spotykamy się w tym pięknym miejscu - powiedział Sławomir Józyk, który przypomniał dzieje budowy obiektu.

Pozwolenie na budowę otrzymano 26 kwietnia 2016 roku. Miesiąc później zapadła decyzja o tym, że prace ruszą w październiku. We wrześniu przygotowano plac pod budowę, którą zainaugurowano 27 września. Świadkowie Jehowy z Rudy Śląskiej wszystko zbudowali z własnych datków i własnymi rękami.

- Przy budowie Sali Królestwa Świadków Jehowy pracowało jednocześnie 100 ochotników. Każdy w kasku. Nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Wszyscy, którzy biorą udział w dzisiejszej uroczystości aktywnie włączyli się w budowę obiektu - mówi Janusz Gadżała.

Prace budowlane trwały 15 tygodni.

- W tym czasie wydaliśmy prawie 3500 obiadów - dodaje Janusz Gadżała. To pierwszy tego typu obiekt w mieście. Identyczny powstał w Zabrzu. - Podczas spotkań organizowanych w rudzkiej Sali Królestwa będą się spotykały cztery zbory, czyli około 500 osób - dodaje.

ZOBACZ KONIECZNIE

Inwestycja wzbudzała zainteresowanie rudzian. - Mieszkańcy interesowali się podejmowanymi przez nas pracami. Budowa posuwała się błyskawicznie. Budynek dosłownie rósł w oczach - dodaje. Okoliczni mieszkańcy często zaglądali i pytali o przeznaczenie budynku. To dla nich zorganizowano dziś dzień otwarty. Każdy mógł przyjść między godziną 9.00 a 11.00 i zwiedzić nowo powstały obiekt. Skorzystało kilkanaście osób. - Obiekt jest otwarty dla każdego - podkreśla Janusz Gadżała.

W Sali Królestwa Świadków Jehowy najważniejsi są ludzie. Nie znajdziemy tutaj ani obrazów, ani figur. Jest skromnie, ale zarazem elegancko.

ZOBACZCIE FILM:

Magdalena Mikrut-Majeranek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.