Owocne dni pod siatką

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Dariusz Knopik

Owocne dni pod siatką

Dariusz Knopik

Chociaż w Plus i Orlen Lidze trwa przerwa, to zespoły Pałacu i Łuczniczki nie próżnują. Także młodzież pracowicie spędzi ostatnie dni 2015 roku.

W obu zawodowych ligach trwa przerwa spowodowana przygotowaniami i udziałem reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Siatkarki Pałacu już wczoraj wznowiły treningi po przerwie świątecznej. Czas do końca roku będzie dla nich pracowity.

Treningi i sparingi

Już jutro udadzą się do Torunia na sparing z Budowlanymi. Dzień później zmierzą się z pierwszoligowcem u siebie. Mecze mają się rozpocząć o g. 16.30 i 15.30.

Po Nowym Roku, dokładnie 5 stycznia, pałacanki mają zaplanowaną grę kontrolną z Jokerem Świecie.

Ciągle nie udało się ustalić terminu sparingu z PTPS Piła, ale to ma się wyjaśnić w najbliższych dniach. Trener Adam Gra-bowski ma nadzieję, że uda się rozegrać ten sparing jeszcze przed wznowieniem Orlen Ligi, która odbędzie się 16.01.

Siatkarze Łuczniczki wracają do zajęć dzisiaj. Zespół trenować będzie do Sylwestra. Potem przerwa w Nowy Rok, a już dzień później kolejne treningi.

Z kolei 5 stycznia w Lidz-barku Welskim zaplanowany jest sparing z Indykpolem AZS Olsztyn. Niestety, nie dojdzie do skutku gra kontrolna z Krispolem Września. Siatkarze pierwszoligowca nie zdecydowali się przyjechać do Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że Plus Liga wznawia rozgrywki 13 stycznia.

Memoriał Wedera

Już po raz trzynasty Chemik Bydgoszcz organizuje memoriał Sławomira Wedera.

To impreza dla kadetów i juniorów, którzy uczczą pamięć przedwcześnie i tragicznie zmarłego byłego siatkarza bydgoskiego klubu. Impreza odbędzie się we wtorek i środę.

Kadeci grać będą w hali Zespołu Szkół nr 26 przy ul. Glinki. Rywalami dwóch zespołów Chemika będą Trefl Gdańsk i Metro Warszawa. Juniorzy będą rywalizowali w hali Chemika przy ul. Glinki. Zespoły Chemika zmierzą się z Metrem i Jokerem Piła. Mecze we wtorek o godz. 10, 12, 16 i 18. Dzień później o 9.30.

Dariusz Knopik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.