Pary na medal z patentem na dobry start

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Igi Baumgart i Andrzeja Witana
Dorota Witt

Pary na medal z patentem na dobry start

Dorota Witt

Zawodowi sportowcy są ponad 300 dni w ciągu roku na walizkach. Czy można przez pozostałe dwa miesiące budować rodzinę? - Pod warunkiem, że zabieramy się za to z drugim sportowcem - mówią trzy utytułowane sportsmenki z regionu, które w tym roku postanowiły wyjść za mąż. Monika Ciaciuch, Beata Mikołajczyk, Iga Baumgart i ich drugie połówki opowiadają o małżeńskich porwaniach, stercie prania i objadaniu się słodyczami.

Monika Ciaciuch i Wiktor Chabel na ślubnym kobiercu stanęli 27 października. Razem z psem Mirkiem, buldogiem angielskim, mieszkają w Poznaniu. Utytułowana wioślarka LOTTO-Bydgostii i pochodzący z Sandomierza wioślarz Posnanii odłożyli jednak na chwilę urządzanie mieszkania, są właśnie w podróży poślubnej. „Przed rozpoczęciem nowego sezonu, naszego pierwszego sezonu jako małżeństwo, pora trochę odpocząć, zregenerować się i przestawić myślenie na Chabel, a nie jak dotąd: Ciaciuch plus Chabel” napisali w poście na prowadzonym wspólnie profilu na Facebooku - „Małżeństwo na medal”. Przed wylotem udało nam się jednak zapytać sportową parę o jej romantyczne początki.

Przez to, że ja jestem uparta i raczej nieśmiała, zamknięta w sobie, niełatwo było Wiktorowi mnie rozgryźć, ale w końcu po tygodniach jego wypatrywania mnie, po kolejnych podejściach uległam jego urokowi.

O wioślarstwie ani słowa

Połączyła ich wspólna pasja, wioślarstwo, ale musieli wyjechać z kraju, by móc zwrócić na siebie uwagę. - Poznaliśmy się na zgrupowaniu w Portugalii. Monika dopiero dołączyła do kadry seniorskiej, a ja byłem w niej już od kilku lat. Od razu wpadła mi w oko... - puszcza oko Wiktor.

- Oboje mamy trudne charaktery - mówi Monika. - Przez to, że ja jestem uparta i raczej nieśmiała, zamknięta w sobie, niełatwo było Wiktorowi mnie rozgryźć, ale w końcu po tygodniach jego wypatrywania mnie, po kolejnych podejściach uległam jego urokowi.

Iga Baumgart, utytułowana lekkoatletka, zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz, i Andrzej Witan, były bramkarz Zawiszy Bydgoszcz (obecnie
Filip Kowalkowski Monika Ciaciuch i Wiktor Chabel. Utytułowana wioślarka LOTTO-Bydgostii i pochodzący z Sandomierza wioślarz Posnanii.

Sport popchnął ich ku sobie, ale na co dzień konsekwentnie uciekają od rozmów o wioślarstwie. Tak było od samego początku. - Raczej unikaliśmy tego tematu. Dopiero z czasem zaczęliśmy wymieniać się poglądami. Teraz w domu niekiedy pojawia się temat wioślarstwa, ale rzadko, jest sporo ważniejszych - zapewnia Wiktor.

Przeczytaj dlaszą część artykułu.

  • Monika Ciaciuch, Beata Mikołajczyk, Iga Baumgart i ich drugie połówki opowiadają o tym, jak się poznali oraz jak godzą karierę sportową z życiem rodzinnym.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.