Pasażerowie z Bydgoszczy chcą więcej tablic z godzinami odjazdów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Krzysztof Błażejewski

Pasażerowie z Bydgoszczy chcą więcej tablic z godzinami odjazdów

Krzysztof Błażejewski

Tablica wyświetlająca godziny odjazdów autobusów na końcowym przystanku na Błoniu to prawdziwa efemeryda - interweniują nasi Czytelnicy. Zarząd Dróg Miejskich obiecuje, że już niebawem zacznie działać. Na stałe.

Nasza Czytelniczka mieszka przy ul. Okrzei na końcowym przystanku autobusowym na Błoniu.

Raz czynna, raz nie

- Od wielu lat czynna tam była duża tablica wyświetlająca godziny odjazdu poszczególnych autobusów, których jest tu kilka linii[ - mówi nasza Czytelniczka. [i]- Perony, z których odjeżdżają, są dość odległe od siebie, więc wyświetlacz był sporym ułatwieniem. Kiedy znalazłam się w polu widoczności tablicy, od razu wiedziałam, w którą stronę się kierować. Jakieś trzy, cztery lata temu, tablica przestała działać. Myślałam, że zostanie naprawiona szybko, ale pomyliłam się. Minęło kilka miesięcy, zanim przywrócono wyświetlanie, ale potem szybko znów napisy poznikały. Od tej pory na jakiś czas bywa włączana, ale z reguły jest ciemna. Prowadzi to do sytuacji, kiedy muszę obchodzić wszystkie perony, aby zorientować się, kiedy który autobus rusza. To jest dla mnie bardzo pomocne, bo niektóre linie autobusowe ruszające z Błonia mają trasy częściowo się pokrywające. Ostatnio mam pecha, z reguły kiedy idę odczytać godzinę odjazdu stojącego autobusu, on właśnie rusza...

Przerwane złącze

O przyczyny takiej sytuacji zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Jak się dowiedzieliśmy, [i]„na Błoniu rozpoczęliśmy już wcześniej prace związane ze zlokalizowaniem usterki i jej usunięciem. Ustalamy jeszcze dokładną lokalizację przerwanego złącza elektrycznego, które wymaga naprawy. Prace zakończymy w najbliższych dniach”.

Miejmy nadzieję, że tym razem naprawa okaże się skuteczna i użytkownicy autobusów na tym przystanku przestaną błądzić.

Daleko od centrum

Przy okazji zapytaliśmy też Zarząd DMiKP w Bydgoszczy o plany związane z instalacją tablic wyświetlających godziny odjazdu tramwajów i autobusów, o które dość często podczas redakcyjnych dyżurów pytają nasi Czytelnicy. Jak twierdzą, jako mieszkańcy bardziej odległych od centrum osiedli nie chcą się czuć mieszkańcami gorszej kategorii i też chcieliby odczytywać godziny odjazdów komunikacji miejskiej na tablicach. Tym bardziej, że papierowe tabliczki są często zamazywane sprayem i przez to bywają nieczytelne.

Obecnie ZDMIKP zarządza już 350 wyświetlaczami zlokalizowanymi w 200 punktach miasta.

W ZDMiKP poinformowano nas, że „wszystkie duże inwestycje związane z rozbudową infrastruktury torowo-drogowej połączyliśmy z ustawianiem nowych elektronicznych tablic LCD. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy np. przy nowym torowisku do Fordonu, modernizacji linii na Bielawy, czy II etapie Trasy Uniwersyteckiej. Elektroniczne tablice ustawimy też wokół rozbudowywanego węzła Szarych Szeregów. Takie rozwiązania planowane są również przy rozbudowywanej ulicy Grunwaldzkiej, Kujawskiej. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski tablice będą montowane również na Bartodziejach przy ul. Curie-Skłodowskiej. Warto podkreślić, że Bydgoszcz należy do miast, w których liczba tego typu wyświetlaczy należy do największych. Obecnie ZDMIKP zarządza już 350 wyświetlaczami zlokalizowanymi w 200 punktach miasta”.

Krzysztof Błażejewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.