JPL

Pijani kierowcy i pijani wandale. Działo się w czwartek w regionie

Pijani kierowcy i pijani wandale. Działo się w czwartek w regionie Fot. archiwum
JPL

Jakie interwencje podejmowali w czwartek policjanci i strażacy z regionu?

Koronowo

17-latek wpadł z narkotykami
Kryminalni z Koronowa zatrzymali 17-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze namierzyli podejrzewanego wczoraj (06.04.) przed południem w centrum Koronowa. W trakcie kontroli znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. Z zabezpieczonych środków można by zrobić ponad 40 porcji narkotyków. 17-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Śledczy z Koronowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Ponadto, udowodnili mu również udostępnianie zakazanych środków psychoaktywnych osobom małoletnim. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nakło nad Notecią

Pijana za kółkiem. Miała dwa promile
W nocy ze środy na czwartek nakielscy policjanci dostali zgłoszenie o kierowcy audi, który w dziwny sposób kierował samochodem na DK nr 10. Za kółkiem audi siedziała 32-letnia kobieta. Badanie wykazało, że miała niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Od razu straciła prawo jazdy. Grożą jej 2 lata więzienia.

Toruń

Wiózł swojego synka będąc „po kielichu”
Policja zatrzymała przy ul. Popiełuszki w Toruniu 36-letniego kierowcę daewoo matiza, który wiózł swojego półtorarocznego syna i 37-letniego pasażera. Obaj panowie mieli po 1,5 promila alkoholu. Policjanci chcieli oddać dziecko pod opiekę matki, okazało się jednak, że kobieta ma aż trzy promile. Mężczyzna, który prowadził po pijanemu odpowie też za narażenie życia chłopca na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Bydgoszcz

Pijani spacerowali po Szwederowie i demolowali samochody
W środę (6 kwietnia) przed godziną 3.00 dyżurny z bydgoskiego Szwederowa dostał informację o dewastacji zaparkowanych pojazdów. Na ul. Konopnickiej został skierowany patrol. Mundurowi na miejscu zastali zgłaszającego, który opisał całą sytuację i wygląd sprawców. W pobliżu funkcjonariusze zauważyli uszkodzone dwa pojazdy, z których jeden miał urwane a drugi zbite lusterko. Policjanci razem ze zgłaszającym zaczęli sprawdzać ulice.W trakcie patrolu zauważyli podejrzanych mężczyzn przy ul. Ugory. Policjanci ich zatrzymali. Dwóch z nich miało widoczne rany na ciele. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie, które udzieliło im pomocy. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy byli pijani. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyznom w wieku 30, 21 i 20 lat łącznie cztery zarzuty.
Jak się okazało, oprócz uszkodzonych pojazdów, wybili też szybę w oknie kamienicy i uszkodzili baner reklamowy w jednym ze sklepów. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

JPL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.