Piotr Protasiewicz: - Tradycyjny wybór najpopularniejszych to fajna akcja!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapałą
Andrzej Flügel

Piotr Protasiewicz: - Tradycyjny wybór najpopularniejszych to fajna akcja!

Andrzej Flügel

Akcja wyboru najpopularniejszych naszych sportowców nabiera rumieńców. Warto wesprzeć tych, których oklaskiwaliśmy na boiskach i w halach.

Plebiscyt jest najstarszym z prowadzonych przez "Gazetę Lubuską", bo pierwszy raz wybieraliśmy najpopularniejszych sportowców w 1957 roku. Formuła przez lata była niezmienna: głosowano na kuponach wyciętych z gazety, a najlepsza dziesiątka zostawała laureatami. Potem nastał czas SMS-ów, odeszliśmy od kuponów. Wreszcie przed kilkoma laty postanowiliśmy, że eksperci wybiorą najlepszych, a Czytelnicy najpopularniejszych. Potem wybieraliśmy równolegle najpopularniejszych sportowców w lubuskich powiatach. W tym roku dołożyliśmy kategorię ,,Uwaga talent!” gdzie przy współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym przedstawiliśmy listę uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawych sporządzoną dzięki wskazaniom wuefistów. Znaleźli się na niej najzdolniejsi sportowcy najmłodszego pokolenia.

Liderzy w trzech kategoriach

W tych dwóch ostatnich kategoriach akcję zaczęliśmy już na początku listopada, a głosowanie na lubuskie gwiazdy sportu przed tygodniem. W plebiscycie powiatowym stawka liderów od kilku tygodni jest niezmienna. Prowadzi siatkarz A.Z. Iwaniccy Krosno Gubin Michał Lasota (sport.8). Drugi jest biegacz, reprezentant Runners Żagań Karol Cząstka (sport.47), a na trzecie awansował reprezentujący rajdy zawodnik Lenovo Power 8 Żary Maciej Albinowski (sport.56)

Podobnie w kategorii ,,Uwaga talent!”. Tam na czele ciągle znajduje się lekkoatleta, uczeń Zespołu Szkół w Niedoradzu Tymoteusz Marciniak - (talenty.41). Drugi jest Wojciech Malajka, uni¬hokeista z Babimostu, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych w Sulechowie - (talenty.126), a trzeci kajakarz Patryk Orczykowski, uczeń Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Gorzowa (talenty. 22).

W głosowaniu na lubuskie gwiazdy ostro zaczęli żużlowcy. Pierwszym liderem był Bartosz Zmarzlik z gorzowskiej Stali (LUBSPORT.2), przed Piotrem Protasiewiczem z Falubazu Zielona Góra (LUBSPORT5). Kolejnym liderem została, i tak było w piątkowe popołudnie, wioślarka AZS AWF Gorzów Olga Michałkiewicz (LUBSPORT14). Drugą lokatę zajmowała koszykarka KSSSE AZS PWZS Gorzów Magdalena Szajtauer (LUBSPORT4), a na trzecie miejsca awansował reprezentujący sporty walki zawodnik Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra Kacper Frątczak (LUBSPORT.3).

Dobrze, kiedy kibice doceniają wysiłek

W gronie kandydatów sportowcem, który najczęściej był wśród laureatów, jest żużlowiec Falubazu Piotr Protasiewicz. - Po raz pierwszy wystartowałem chyba w plebiscycie w 1993 roku i o ile dobrze pamiętam, zająłem trzecie miejsce - mówi zawodnik. - Wygrał wówczas Andrzej Huszcza, a druga była pięcioboistka Edyta Małoszyc. Bal kończący plebiscyt odbywał się w nieistniejącej już dziś Hali Ludowej. Potem rzeczywiście byłem często wśród laureatów. Zdania na temat plebiscytu nie zmieniam. To bardzo fajna zabawa. Dla nas sportowców fakt docenienia przez kibiców jest ważny i stanowi bardzo miły akcent. W sumie po to wylewa się pot na treningach, startuje, zdobywa medale, punkty, żeby to zostało dostrzeżone. Laury w takim plebiscycie są fajną motywacją, a szczególnie wtedy, kiedy się zaczyna karierę i po raz pierwszy trafia na listę kandydatów i laureatów. Nigdy nie organizuję jakichś akcji wśród znajomych czy rodziny. Coś takiego robił mój brat, ale to było dawno temu. U mnie wszystko w porządku, zdrowie mi dopisuje. Teraz dla nas, mimo że nie startujemy, jest bardzo ważny czas przygotowań, szykowania sprzętu i budowania formy. Przy okazji chcę podziękować tym, którzy oddali na mnie głosy.

Jak wziąć udział w naszej zabawie?

Głosujemy za pomocą SMS-ów. Wiadomości wysyłamy na numer 72355. W treści wpisujemy odpowiedni prefiks, a po kropce dodajemy właściwy numer kandydata (na przykład talenty.1, sport.2 albo LUBSPORT.3). W odpowiedzi, poza zaliczeniem, głosujący otrzymuje kod dostępu do e-wydania „Gazety Lubuskiej”. Za SMS zapłacimy 2,46 zł z VAT, a jedna wiadomość to 10 punktów na kandydaturę.

W plebiscycie wojewódzkim na najpopularniejszego sportowca można głosować też na naszych stronach internetowych do godz. 10.00 18 grudnia. Jedno kliknięcie to jeden punkt. Dzienny limit oddanych głosów (kliknięć) wynosi trzy z jednego urządzenia.
Lista nominowanych oraz regulamin znajdziemy na stronie „GL” w zakładce: „Plebiscyty”. W czasie konkursu będziemy przedstawiać sylwetki liderów. Głosy można oddawać do 8 stycznia do godz. 10.59. Trzech czołowych zawodników z każdej z kategorii nagrodzimy i zaprosimy do zielonogórskiej Palmiarni na wielki bal, który 16 stycznia ukoronuje plebiscyt.

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.