Agnieszka Domka-Rybka

PITY 2018. Znowu zostawiliśmy rozliczenie na ostatnią chwilę

Szybciej otrzymamy zwrot podatku, jeśli wyślemy PIT przez internet Fot. Sławomir Kowalski Szybciej otrzymamy zwrot podatku, jeśli wyślemy PIT przez internet
Agnieszka Domka-Rybka

W skali kraju wpłynęło o milion zeznań elektronicznych więcej niż rok temu, a np. w Bydgoszczy na ponad 118 tysięcy deklaracji aż 78 tysięcy mieszkańcy rozliczyli przez internet - to jest ponad 65 procent.

- Doświadczenia z ubiegłych lat pokazują, że spora część podatników zostawia, niestety, obowiązek rocznego rozliczenia podatku na ostatnią chwilę - komentuje Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

E-deklaracje to m.in. szybszy zwrot podatku

- Jest za to coraz większe zainteresowanie rozliczeniami elektronicznymi.

Więcej w pełnej wersji artykułu!

Macie pytania, jak rozliczyć PIT? Zadzwońcie na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej (z tel. komórkowego: 22 330 03 30, stacjonarnego: 801 055 055).

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.