Po lekcji kibolstwa w przedszkolu w Katowicach zebranie z rodzicami

Czytaj dalej
Fot. LOTA
Aleksandra Smolak

Po lekcji kibolstwa w przedszkolu w Katowicach zebranie z rodzicami

Aleksandra Smolak

Po aferze w przedszkolu w Katowicach-Ligocie: będzie kontrola z kuratorium. Dyrektorka przeprowadziła ankietę wśród rodziców

W ligockim Przedszkolu nr 17 o godz. 16.30 odbędzie się dziś zebranie dla rodziców dzieci, które 3 grudnia brały udział w spotkaniu z fankami katowickiej GieKSy.

Przypomnijmy: maluchy otrzymały wówczas plan lekcji, nalepki i zakładkę - wszystko z logo GKS Katowice, ale także plakat z animowanym rysunkiem, na którym kibic w barwach GieKSy goni chłopca w koszulce z logo Ruchu Chorzów. Scenka opatrzona jest podpisem "Nauczeni za młodu, by unikać smrodu".

Spotkanie z przedszkolakami przeprowadziła organizacja o nazwie Female Elite 64, założona przez fanki katowickiej GieKSy, które m.in. przygotowują doping dzieci podczas meczów GKS Katowice na stadionie przy Bukowej. Zgodę na to wydała Zofia Wielebska, dyrektorka przedszkola.

Katowicki magistrat o sprawie dowiedział się po tym, jak jeden z rodziców złożył skargę. Kiedy sprawa wypłynęła, dyrektorka przedszkola przeprowadziła anonimową ankietę wśród rodziców, składającą się z trzech pytań. Wynika z niej, że ulotka, o której tu mowa, trafiła jedynie do rąk jednego rodzica.

W zawiązku z tym, że żadne z dzieci ulotki nie widziało, przedszkole nie zamierza z dziećmi na jej temat rozmawiać. Zofia Wielebska wie, że przedszkole czeka niebawem kontrola z kuratorium.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia - zaznacza, dodając, że spotkanie było monitoro-wane, bo w sali, gdzie było spotkanie z dziećmi, są kamery. Potwierdza to także Grażyna Burek , kierownik w Wydziale Edukacji w Urzędzie Miasta Katowice. - Wiem, że podczas zajęć dzieciom było zapewnione należyte bezpieczeństwo - mówi. Wątpliwości dotyczą treści, które w przedszkolu były realizowane, dlatego sprawa jeszcze w tym tygodniu trafi do Kuratorium Oświaty w Katowicach. Obecnie czeka jedynie na podpis wiceprezydent Katowic Marzeny Szuby.

Ile dokładnie potrwa kontrola kuratorium? Nie wiadomo. Jak informuje jednak Anna Wietrzyk, rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach, kuratorium dotychczas z podobnym problemem nie miało jeszcze do czynienia.
Współpraca: LOTA


*Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
*Zboczeniec z Częstochowy nieuchwytny. Goni, straszy i chce gwałcić [PORTRET PAMIĘCIOWY]
*Napad na Club 80 w Siemianowicach. Bandyci zdemolowali lokal
*Prezent na Święta Bożego Narodzenia: Najfajniejszy prezent na święta TOP 10 PREZENTÓW
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Aleksandra Smolak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.