Pociąg Flirt3 w Katowicach: Klimatyzacja i prysznic! [WIDEO i ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni
Michał Wroński

Pociąg Flirt3 w Katowicach: Klimatyzacja i prysznic! [WIDEO i ZDJĘCIA]

Michał Wroński

Na dworcu w Katowicach konsorcjum Stadler-NEWAG i przewoźnik PKP Intercity po raz pierwszy zaprezentowali nowy pociąg Flirt 3. Już w grudniu pociągi wejdą do rozkładu jazdy. Pasażerowie byli zachwyceni głównie klimatyzacją, bo na dworcu w Katowicach temperatura przekracza 30 st. C. Obsługa pociągu jest za to zachwycona prysznicem. ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO

Nowe pociągi Flirt 3

Flirty 3 wejdą do rozkładu jazdy już w grudniu. Obsłużą m.in. Katowice, Kutno, Toruń, Bydgoszcz, Konin, Szczecin, Olsztyn czy Kielce. Będą jeździły w ramach kategorii InterCity.

– Dzisiejsza prezentacja pojazdu została bardzo pozytywnie odebrana przez zwiedzających. To namacalny dowód zmian, jakie od trzech lat wdrażamy w Grupie PKP – mówi prezes PKP Intercity, Jacek Leonkiewicz.

Osoby, które odwiedziły dworzec w Katowicach, mogły dokładnie sprawdzić, jaki standard oferują nowe pociągi. Na pokładzie FLIRTów do dyspozycji pasażerów są przedziały pierwszej i drugiej klasy, a także wydzielona przestrzeń barowa.

JAK WYGLĄDA FLIRT 3

Pociągi zostały wyposażone w ergonomiczne fotele, nowoczesne toalety oraz klimatyzację. Przy każdym fotelu zamontowane jest gniazdko elektryczne. Tradycyjne tablice informacyjne zastąpiły elektroniczne wyświetlacze, na których będą pojawiać się komunikaty o przebiegu trasy.

Dostępny jest również nowoczesny system informacji pasażerskiej. Pociągi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiadają specjalne urządzenia ułatwiające wjazd z każdej strony pociągu. Nowy tabor będzie przystosowany do prędkości 160 km/h.

Flirty trzeciej generacji są w stanie pomieścić na miejscach siedzących blisko 360 pasażerów, z czego 60 miejsc znajduje się w wagonach I klasy. Pociąg składa się z ośmiu członów, przy czym nie ma w nich wydzielonych przedziałów. W składzie znajduje się przedział restauracyjny, a także wydzielona przestrzeń na przewóz rowerów i nart.

POCIĄG FLIRT 3

Klimatyzacja, monitoring, system informacji pasażerskiej, toalety z obiegiem zamkniętym, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, gniazdka elektryczne przy każdym fotelu, system wzmacniający sygnał telefonii komórkowej – to wszystko jest tu już standardem. Swoistą nowinką jest wyposażony m.in. w prysznic przedział socjalny dla załogi pociągu.

W porównaniu do znanych nam Flirtów pierwszej generacji te zaprezentowane dziś w Katowicach są po prostu bardziej przestronne. W fotelach można się naprawdę wygodnie rozsiąść (tym, czego nie widać gołym okiem jest też zamontowana w dziobie pociągu specjalna „klatka bezpieczeństwa” mająca poprawić parametry bezpieczeństwa w razie jakiejś kolizji).

PKP Intercity zamówiło 20 takich pociągów w siedleckiej filii szwajcarskiego Stadlera. Pierwsze 15 jest już gotowe, pozostałe pięć – jak poinformował Christian Spichiger, prezes zarządu Stadler Polska i wiceprezes wykonawczy na Europę Środkową w Grupie Stadler Rail – obecnie jest w fazie montażu. Pociągi wyjadą na tory w połowie grudnia wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Wśród obsługiwanych przez nie tras znajdzie się m.in. połączenia z Katowic do Trójmiasta.


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Michał Wroński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.