Pod bokserskimi rękawicami mistrzynie mają pomalowane paznokcie

Czytaj dalej
Fot. E. Szestowicka
Joanna Bajkiewicz

Pod bokserskimi rękawicami mistrzynie mają pomalowane paznokcie

Joanna Bajkiewicz

Są młode, piękne i... zawzięte. Kiedy wchodzą na ring, liczy się tylko jedno - wygrana! Dorota Bukowska z Łomży i Aneta Gojko z Sokółki zostały Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski w boksie. Dorota w kategorii 48 kg, a Aneta - 70 kg.

Obie już nie wyobrażają sobie życia bez rękawic. Boks przynosi im bowiem nie tylko sukcesy, ale przede wszystkim uczy pokonywać własne lęki.

- Ten sport hartuje wytrzymałość, siłę, szybkość, koordynację, ale przede wszystkim uczy radzenia sobie z własnymi myślami. Kiedy przychodzę na trening, wszystko inne zostaje w tyle - wyznaje 19-letnia Dorota Bukowska. I nie ukrywa, że to właśnie dzięki treningom uwierzyła w siebie.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.