Jarosław Miłkowski

Pod halę przy Słowiance w Gorzowie trzeba wyciąć 906 drzew. Jest petycja!

Pod budowę hali trzeba będzie wyciąć ponad 900 drzew. Fot. Materiały Słowianki Pod budowę hali trzeba będzie wyciąć ponad 900 drzew.
Jarosław Miłkowski

Stowarzyszenie Zielone Miasto Gorzów rozpoczęło zbiórkę podpisów przeciwko wycince drzew pod budowę hali.

„Smog w Gorzowie coraz bardziej utrudnia życie, a miasto z roku na rok przestaje być zielonym i pięknym, stając się betonową pustynią. Stracimy drzewa i tlen dla kolejnej mrzonki”– piszą członkowie stowarzyszenia Zielone Miasto Gorzów. Właśnie zbiera ono podpisy pod petycją przeciwko wycince parku przy Słowiance. Drzewa mają ustąpić miejsca budowie hali sportowo-widowiskowej. Ma ona stanąć w sąsiedztwie kompleksu z basenami i lodowiskiem. By ją zbudować, trzeba będzie wyciąć 906 drzew.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.