Podlasianie na Instagramie. Kto jest najpopularniejszy?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne/Instagram
Katarzyna Zawada

Podlasianie na Instagramie. Kto jest najpopularniejszy?

Katarzyna Zawada

Popularna aplikacja na smartfony - Instagram - urzeka użytkowników prostotą i różnorodnymi filtrami. Wśród wrzucanych zdjęć coraz częściej pojawiają się te z naszego regionu. Jak Podlasianie promują siebie i rodzinne okolice?

Dzisiaj smartfony praktycznie nie odklejają się od naszych rąk, a obraz stanowi jeden z ważniejszych środków przekazu. Nic więc dziwnego, że prosty w obsłudze Instagram, który daje użytkownikom możliwość tworzenia niezwykłych fotografii z pozornie zwykłych ujęć, cieszy się coraz większą popularnością. Ciekawe profile są w stanie kreować wizerunek osób oraz marek. Odpowiednie oznaczenie zdjęć może przyciągnąć mnóstwo widzów i potencjalnych followersów (osób, które śledzą wybrany profil i udostępniane posty). Im więcej aktywności, tym większe zainteresowanie profilem. I osobami związanymi z naszym województwem.

Najłatwiej wybić się dużym miastom. Tam, gdzie dzieje się wiele, łatwiej o uchwycenie ciekawych momentów i miejsc. Każda uliczka, skwer, czy też zwykły sklep stają się inspiracją do stworzenia typowego #instaphoto.

Monika Szwarc z Hajnówki
Archiwum prywatne/Instagram Aleksandra Dargiewicz

Wyszukując hasztag #łomża, Instagram oferuje nam prawie 15 tysięcy postów. Oficjalne profile mają tam m.in. prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, ratusz, klub piłkarski ŁKS Łomża, czy też marka piwa Łomża. Każde z kont obserwują tysiące osób z całego kraju. Spośród łomżyńskich gwiazd królują Jula i Magda Narożna. Obie panie aktywnie uczestniczą w komunikacji ze swoimi fanami, często pokazują też wątki z życia prywatnego. Każde z kont promuje miasto. Udostępniane zdjęcia pokazują bowiem instagramowiczki prezentujące się na tle jego uroczych zakątków.

Polecamy też nasz profil na Instagramie: https://www.instagram.com/gazetawspolczesna/

Mocną pozycję wśród podlaskich instagramowiczów mają kluby sportowe. Niewątpliwie króluje Jagiellonia Białystok, która ma aż 11 tysięcy followersów. Dobrze wiedzie się również Wigrom Suwałki - mają na Instagramie ponad 900 użytkowników. ŁKS Łomża ma ponad 180. Zamieszczane posty dotyczą rozgrywanych spotkań i pozwalają obserwującym na bieżąco śledzić poczynania danej drużyny.

Piękne dziewczyny promują Podlasie

Nasz region promują w kraju też podlaskie blogerki. Na przykład pochodząca z Łap Aleksandra Dargiewicz udowadnia, że dzięki popularnej apce można osiągnąć sukces. Jej profil obserwuje już ponad 45 tysięcy osób. W branży fashion & lifestyle działa od wielu lat. Jest ambasadorką wielu marek i fotografką.

- Przez minionych osiem lat podjęłam współpracę z wieloma projektantami i firmami odzieżowymi - mówi. - Fotografując osoby ze świata show biznesu miałam okazję uczestniczyć z wielu projektach, kampaniach reklamowych, sesjach i przy tych okazjach poznałam masę niesamowitych osób.

Jej działalność na Instagramie to ciężka praca - aktywna jest praktycznie 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Każdy szczegół zdjęcia, które wrzuca na Instagrama, musi być dopracowany. Stara się, by kolejne fotografie tworzyły przemyślaną historię. Musi też myśleć marketingowo, by dotarły do jak największej liczby osób.

- Sprawny kontakt z odbiorcami mam już we krwi - śmieje się blogerka.

Monika Szwarc z Hajnówki
Archiwum prywatne/Instagram Bliźniaczki Laskowskie z Białegostoku

Mimo, że Aleksandra Dargiewicz ma na swoim koncie współpracę z tytanami mody typu Yves Saint Laurent, czy też Giorgio Armani, nie zapomina o korzeniach:

- Każde dodane przeze mnie zdjęcie zawiera w sobie hashtag #białystok. Zawsze o tym pamiętam i jest to dla mnie jeden z priorytetów, by promować nasz region - podkreśla. - Przy czym promuję go nie tylko na Instagramie, ale również w publikacjach, wywiadach i na różnego rodzaju spotkaniach. Zawsze głośno mówię, skąd pochodzę i że jestem z tego bardzo dumna! Chciałabym pokazać, że na Podlasiu też działają kreatywni ludzie, że dzieją się tu fajne rzeczy i że moda oraz najnowsze trendy wcale nie są nam obce - podsumowuje.

Podlasie na Instagramie promują też białostockie bliźniaczki Ania i Ewa Laskowskie. Na swoim profilu prezentują ciekawe stylizacje miejskie w ciuchach dostępnych dla każdej, przeciętnej dziewczyny, bo pochodzących głównie z sieciówek. Każde ze zdjęć to nie tylko modowa inspiracja, ale także ciekawa prezentacja miasta, w którym żyją. Ich profil na Instagramie śledzi ponad 3 tysiące osób, a dodatkowych followersów zdobywają na blogu, Facebooku oraz Snapchacie.

- Staramy się przede wszystkim promować osoby pochodzące z naszego regionu, które mają prawdziwe talenty, np. fotografów (zawsze podpisujemy zdjęcie, dodajemy znaczniki/hasztagi), wspaniałych białostockich projektantów (np. Basię Piekut MO.YA Fashion) czy też zdolną stylistkę włosów Sylwię Rudnicką - wylicza Ewa Laskowska. - Młodych, zdolnych ludzi jest w naszym regionie mnóstwo i chcemy, by usłyszała o nich cała Polska. Czasami pokazujemy też piękne podlaskie wsie i nasze regionalne jedzenie .

Bliźniaczki podkreślają, że prowadzenie wspólnego profilu jest łatwiejsze.

- Znacznym ułatwieniem jest to, że możemy dzielić się obowiązkami - zaznacza Ania Laskowska. - Jeżeli jedna z nas nie ma czasu, by odpisać, to zawsze mamy pewność, że druga to zrobi.

Jak gubić zbędne kilogramy

W wielu krzywdzących opiniach nasz region kojarzy się z zacofaniem. Nie rozwijamy się tak szybko jak stolica, nie mamy tylu #trendy miejsc, nie lansujemy się kawą ze Starbucksa… Ale i w naszym regionie jest miejsce na stworzenie niebanalnego pomysłu na siebie. Taki pomysł znalazła na przykład pochodząca z Hajnówki Monika Szwarc, ukrywająca się pod pseudonimem Imaginemiss. Motywuje ona innych do prowadzenia zdrowego trybu życia. Na co dzień studiuje psychologię, a jej największą pasją jest fitness.


- Cieszę się, że mogę być dla kogoś motywacją, bo wiem, jak trudna jest droga przemiany samego siebie, niejednokrotnie bogata we wzloty i upadki. A naprawdę każdy może zmienić swoje życie i swój wygląd, wystarczy tylko chcieć - zachęca blogerka.

Na swoim profilu pokazuje więc, jak gubić zbędne kilogramy, jak zadbać o urodę i jak urozmaicić swoją dietę. Każde z jej #instaphoto oraz #selfie ma po kilkaset polubień. Cały profil śledzi ponad 7 tysięcy osób z całego kraju.

- Jestem silnie związana z naszym regionem i zawsze podkreślam, że Podlasie zdecydowanie wyróżnia się na tle innych regionów zarówno swoją niezwykłą przyrodą, jak i ludźmi o ciepłych sercach - mówi. - Jestem dumna z faktu, że jestem częścią tej społeczności i zawsze pod swoimi zdjęciami dodaję „hasztagi”, ukierunkowujące obserwujących mój profil na moje rodzinne okolice.

Katarzyna Zawada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.