Podróże w naturze: Pandemia odkryła potrzebę bycia blisko natury. To szansa dla woj. podlaskiego (ZDJĘCIA)

Czytaj dalej
Fot. Podróże w Naturze blog
Olga Goździewska-Marszałek

Podróże w naturze: Pandemia odkryła potrzebę bycia blisko natury. To szansa dla woj. podlaskiego (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek

Ania i Michał mają dar do snucia pięknych opowieści o Podlasiu. O mgłach nad rozlewiskami, drewnianych domach czy magii kaflowego pieca opowiadają na blogu "Podróże w Naturze". Para podróżników została doceniona za... rozkochiwanie w naszym regionie i zajęła trzecie miejsce na podium Turystycznych Mistrzostw Blogerów. To ogólnopolska akcja rządowa, promująca poszczególne regiony kraju i mająca na celu wspieranie lokalnej turystyki.

Niewielki blog "Podróże w Naturze" miał ogromną konkurencję w mistrzostwach. Trzecie miejsce to dla Was sukces?

Michał Rosiak: Bardzo cieszymy się, że my i województwo podlaskie, które mieliśmy przyjemność reprezentować stanęliśmy na podium! Ten sukces jest nasz, jak i wszystkich mieszkańców woj. podlaskiego. Podlasie i Suwalszczyzna to regiony, których naturę i kulturę trzeba pielęgnować, to wyjątkowe miejsca w Polsce, które warto otoczyć miłością, by przetrwały dla przyszłych pokoleń. To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ poziom w tym roku był rekordowo wysoki. To była nasza pierwsza tak duża relacja z Polski, a nie egzotycznych krajów, i to z naszego ulubionego regionu.
Anna Bielecka: Dla nas już sam widok kolorowych cerkwi zachęca do przyjazdów tutaj, a jak dodamy do tego tatarskie meczety, wyjątkową i wielokulturową kuchnię, doświadczenie ruskiej bani, wspaniale położone jeziora i leśne spotkania ze zwierzętami, to otrzymamy rewelacyjny kierunek podróży, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Uważamy, że to dopiero początek fali zainteresowania Podlaskim, jako kierunkiem podróżniczym i że coraz więcej ludzi doceni to, co nasz urzekło.

Dlaczego to właśnie Podlaskie reprezentowaliście w mistrzostwach blogerów? Sami pochodzicie z innego województwa. Mieliście jakiś klucz podczas wyboru miejsc?

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Goździewska-Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.