Poetka w pustym mieszkaniu, czyli kto zamieszka u Wisławy Szymborskiej

Czytaj dalej
Fot. Kuba Ociepa
Julia Kalęba

Poetka w pustym mieszkaniu, czyli kto zamieszka u Wisławy Szymborskiej

Julia Kalęba

Każda autorka z Dolnego Śląska, która ma na koncie co najmniej jeden wydany tom poetycki, chce pracować nad kolejnym i jest gotowa uczestniczyć w życiu literackim Krakowa, może starać się o miesięczny pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Żeby to zrobić, musi napisać poetycki list motywacyjny.

FLESZ - Koniec nauki hybrydowej. Dzieci wracają do szkół

Autorki związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną w swoich wierszach mogą od 27 kwietnia ubiegać się o miesięczny pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie. Aby kandydować, należy złożyć aplikację z załączonym opisem projektu literackiego, nad którym będzie się pracować w trakcie pobytu krótki życiorysem, swoją bibliografią, a także listem motywacyjnym. Ten jednak nie może być zwyczajnym dokumentem - organizatorzy chcą, by miał on formę tekstu poetyckiego.

Kandydować może pełnoletnia autorka, która ma na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany tom poetycki (opatrzony numerem ISBN), a także jest gotowa do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych odbywających się podczas krakowskiej rezydencji.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybierze trzy autorki, a zwyciężczynie w ramach projektu „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej” przyjadą do Krakowa w sierpniu, wrześniu i październiku. Kandydatury będzie oceniać jury, w którego składzie znajdą się przedstawicielki i przedstawiciele Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius - Xavier Farre, Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Adam Poprawa i Alina Świeściak.

Zgłoszenia są przyjmowane do 6 czerwca, natomiast wyniki poznamy 28 czerwca. Program rezydencyjny to nowa inicjatywa Wrocławskiego Domu Literatury realizowana we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

[polecane]21432419, 21529149, 21498025, 21488045, 21535911, 21520297[/polecane]

Julia Kalęba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.