Policjant z Iłowej uratował życie całej rodziny

Czytaj dalej
Fot. Policja
Małgorzata Trzcionkowska

Policjant z Iłowej uratował życie całej rodziny

Małgorzata Trzcionkowska

Starszy sierżant Adam Florczak, dzielnicowy z komisariatu w Iłowej uratował siedmioosobową rodzinę i został laureatem ogólnopolskiego konkursu policyjnego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

28 listopada ubiegłego roku starszy sierżant Adam Florczak wraz z kolegą, starszym posterunkowym Pawłem Pakulskim zapukał do drzwi pani Małgorzaty Waldun. Policjanci już na klatce schodowej wyczuli gaz. Gdy weszli do mieszkania, zapach był bardzo intensywny. Piecyk gazowy stał w pokoju dzieci, żeby wieczorem nie było im zimno. Rodzice byli zajęci remontem mieszkania.

W pokoju było pięciu chłopców. Najmłodszy Kacperek ma 2 latka, Kuba ma 4 lata, bliźniaki Piotr i Marcin 12 lat oraz 14-letni Patryk. Policjanci wezwali straż pożarną i pogotowie. Przyjechało też pogotowie gazowe. Czujniki wykazały w mieszkaniu niebezpieczne opary. Funkcjonariusze wyprowadzili z mieszkań wszystkich lokatorów klatki schodowej. - Gdyby rodzina położyła się spać, mogłaby się już nie obudzić - tłumaczy podinspektor Sylwia Woroniec, oficer prasowy żagańskiej policji. - Jego czyn został doceniony przez wojewodę, a teraz został nominowany do ogólnopolskiego konkursu policyjnego, „Policjant, który mi pomógł”.

Policjant z Iłowej uratował życie całej rodziny
Małgorzata Trzcionkowska St. Sierż. Adam Florczak nie czuje się bohaterem.

Został laureatem wraz z czwórką policjantów z całej Polski: st. asp. Marcinem Błażejowskim, dzielnicowym w KPP w Mielcu (KWP w Rzeszów), sierż. szt. Patrycją Dąbrowną, dzielnicową w KP Nowa Ruda, KPP w Kłodzku, mł. asp. Michaliną Labusek - dzielnicową w KP III KMP w Gliwicach (KWP w Katowice oraz sierż. szt. Małgorzatą Słaboń - z KPP w Strzelcach Opolskich. Gala wręczenia nagród obędzie się podczas centralnych obchodów święta policji.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.