Policjantki z Gorzowa pomagają 15-letniej Kornelii. Każdy może przynosić nakrętki, których jest już kilka ton!

Czytaj dalej
Fot. Lubuska Policja
Jakub Kłyszejko

Policjantki z Gorzowa pomagają 15-letniej Kornelii. Każdy może przynosić nakrętki, których jest już kilka ton!

Jakub Kłyszejko

Policjantki zebrały już kilka ton nakrętek. I chcą więcej. W ten sposób pomagają 15-letniej Wiktorii, cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości. Nakrętki przekazywały już kilka razy. Do policjantek trafiają one nawet z innych miast w Polsce. Potrzeby są ogromne. Każdy może pomóc w niezbędnej rehabilitacji.

W swoim życiu 15-letnia Wiktoria przeżyła już wiele. Od urodzenia miała liczne złamania i przeszła wiele bolesnych operacji. Cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Mimo tego, że wiele dni spędziła w szpitalu, jest radosna i pełna życia. Jej bliscy starają się z całych sił sprawić, by choroba była dla Wiktorii jak najmniej dokuczliwa.

[polecane]20531515,20522807,1;1[/polecane]

Przesyłki z całej Polski

W pomoc zaangażowały się również nadkom. Magdalena Ziętek i sierż. szt. Magdalena Kleist z wydziału prewencji gorzowskiej komendy. Zainspirowane informacją o zbiórce nakrętek w 2019 roku postanowiły pomóc. Ruszyła masowa akcja, początkowo wśród policjantów. Informacja o potrzebującej Wiktorii rozeszła się błyskawicznie i do zbiórki dołączały kolejne osoby. W pewnym momencie do policjantek z Gorzowa trafiały przesyłki z miast oddalonych o kilkaset kilometrów m.in. z Warszawy czy Kielc.

[polecane]20533713,20503495,1;1[/polecane]

Pomóc może każdy

Dotychczas policjantki przekazały kilka ton nakrętek. W magazynach czeka kolejne. Już teraz to nawet kilkaset kilogramów. Ale funkcjonariuszki chcą zebrać jeszcze więcej. Do zbierania może przyłączyć się każdy. W gorzowskiej komendzie nakrętki można wrzucić do pojemnika w recepcji. Razem możemy więcej!

[polecane]20480553,20464957,1;1[/polecane]

WIDEO: „Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takiego policjanta”. Dzielnicowy zebrał 13 ton nakrętek na leczenie rocznej Poli

[promo]1339;1;Polub nas na fb[/promo]

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.